پرتال فناوری اطلاعات ایران
SKype:reza.arefan www.facebook.com/reza.arefan
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : رضا عارفان
موضوعات
مطالب اخیر
پیوندهای روزانه
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
همكاران سیستم: مایکروسافت به کاربران ویندوز اکس‌پی و نرم‌افزارهای آفیس ۲۰۰۳ هشدار داده است که در تاریخ ۸ آوریل ۲۰۱۴ رسماً به پشتیبانی خود از این محصولات پایان خواهد داد.

شرکت مایکروسافت اعلام کرده است قصد دارد پشتیبانی خود را از سیستم‌عامل ویندوز اکس‌پی و مجموعه نرم‌افزاری آفیس ۲۰۰۳ متوقف کند.

هدف غول نرم‌افزاری جهان از این اقدام ترغیب کاربران به استفاده از سیستم عامل ویندوز ۷ و آفیس ۲۰۱۰ اعلام شده است.

به گزارش وب‌سایت eweek مایکروسافت به کاربران ویندوز اکس‌پی و نرم‌افزارهای آفیس ۲۰۰۳ هشدار داده است که در تاریخ ۸ آوریل ۲۰۱۴ رسماً به پشتیبانی خود از این محصولات پایان خواهد داد. این شرکت تصمیم گرفته است پشتیبانی‌های بلندمدت خود از این دو محصول را نیز در سال ۲۰۱۷ به پایان برساند.

استلا چرنیاک یکی از مدیران شرکت مایکروسافت در این باره گفته است: «ویندوز اکس‌پی و آفیس ۲۰۰۳ در زمان خود محصولات نرم‌افزاری مهمی بودند، اما حالا محیط فناوری تغییر کرده است. فناوری به تحول خود ادامه می‌دهد و نیازها و انتظارات مردم نیز به موازات آن تغییر می‌کند.

کاربران امروزی فناوری‌هایی می‌خواهند که متناسب با سبک کاری و شخصی آنها باشد و آنها را در هر زمان و مکانی خلاق نگه دارد. کسب‌وکارهای مختلف نیز نیاز مبرمی به حمایت و تقویت امنیت داده‌هایشان دارند.»

چرنیاک ضمن دعوت از کاربران و کسب‌وکارهای مختلف به استفاده از سیستم‌عامل ویندوز ۷ و آفیس ۲۰۰۷ گفته است: مایکروسافت از زمان عرضه سیستم‌عامل ویندوز ۷ تاکنون بیش از ۵۲۵ میلیون نسخه از آن را فروخته است.

وی استفاده از این دو محصول را عامل افزایش بازدهی و امنیت در کسب‌وکارهای مختلف دانسته است.
نوع مطلب : ITNEWS، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

       نظرات
شنبه 26 فروردین 1391
رضا عارفان
دادستان تهران در مورد آخرین وضعیت پرونده مداحان تهرانی، جوانفکر، انرژی درمانی، کرسنت، سعید مرتضوی، قویترین مرد ایران و روحانیون آمر به معروف توضیح داد.

به گزارش مهر، دکتر عباس جعفری دولت آبادی روز شنبه در حاشیه مراسم تودیع و معارفه سرپرستان دادسرای رسیدگی به جرائم رایانه ای در جمع خبرنگاران به 6 پرسش خبرنگار مهر پاسخ داد.

آخرین وضعیت پرونده کرسنت

وی در مورد پرونده کرسنت گفت: دادستانی با صدور کیفرخواست پرونده کرسنت را به دادگاه کیفری استان ارسال کرد که تعدادی از متهمان این پرونده مهم اقتصادی محکومیت پیدا کردند که بخشی از این پرونده همچنان مفتوح است و بخش دیگر هم متهمان به دادگاه معرفی شده اند.

تحقیقات در پرونده شکایت دولت از مداحان تهرانی تمام شد

دادستان تهران در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر مبنی بر آخرین وضعیت پرونده شکایت دولت از مداحان تهران به نام مداحان و حتی عنوان مداح بودن اشاره نکرد و در پاسخ گفت: اسامی را اعلام نکنید ولی در مورد این پرونده تحقیقات تمام شده و به زودی نتیجه نهایی به دادگاه اعلام می شود.

پرونده انرژی درمانی در مرحله اعتراض دادستانی

وی همچنین در پاسخ به پرسش دیگری از سوی مهر در مورد پرونده انرژی درمانی گفت: این پرونده در دادگاه تجدید نظر تبرئه شد و دادستانی به رای دادگاه اعتراض کرد و در مرحله اعتراض قرار دارد. در این پرونده دادگاه بدوی حکم حبس صادر کرده بود که دادگاه تجدید نظر آن را رد کرد.

آخرین وضعیت پرونده عقرب سیاه

جعفری دولت آبادی در مورد پرونده عقرب سیاه گفت: در این پرونده دیوانعالی در خصوص اعتراض دادستانی به رای دیوان در حال رسیدگی است و به محض صدور رای اطلاع رسانی خواهد شد.

پلیس هنوز نتیجه پرونده مجسمه های تهران را به دادستانی نداده است

دادستان تهران در پاسخ به چهارمین پرسش خبرنگار مهر در مورد پرونده ربودن مجسمه های تهران گفت: این پرونده همچنان مفتوح است هرچند پلیس اعلام تحقیقات انجام شده ولی برای دادستانی قانع کننده نیست ولی در مورد ربوده شدن مجسمه ای برنزی قبل از عید در منطقه شمیران (بز میدان تجریش) پس از تحقیقات مشخص شد که سرقت نبوده و جابجایی داخلی بوده است.

توضیح آقای جهرمی در مطبوعات قانونی بود

عباس جعفری دولت آبادی در پاسخ به این پرسش که آقای جهرمی در پاسخ به اظهارات نماینده دادستان در دادگاه فسادمالی مبنی بر دیدار وی با مه افرید خسروی طی مصاحبه ای با مهر اعلام کرد که من دیداری نداشته ام گفت: اولا مطبوعات حق ندارند اسامی را منتشر کنند ولی آقای جهرمی هم بر اساس قانون مطبوعات می توانند پاسخ خود را به نشریات اعلام کنند.

به موقع اطلاع رسانی می کنیم

دادستان تهران در پاسخ به اینکه بالاخره اجرای حکم علی اکبر جوانفکر کی انجام می شود گفت: در وقت مقرر اطلاع رسانی می کنیم.

دادگاه علی خلیلی اردیبهشت ماه برگزار می شود

جعفری دولت آبادی در پاسخ به خبرنگار مهر مبنی بر اینکه آخرین وضعیت پرونده روحانیون آمر به معروف به کجا رسید گفت: پرونده حجت الاسلام مصطفوی چندین متهم شناسایی شدند ولی هیچ کدام ضارب اصلی نبوده و ضارب اصلی هنوز شناسایی نشده است. در مورد طلبه علی خلیلی دادگاه اردیبهشت ماه برگزار می شود.

سعید مرتضوی و 2 متهم دیگر پرونده بازپرسی می شوند

دادستان تهران در مورد پرونده سعید مرتضوی گفت: پرونده ایشان در سال گذشته با صدور قرار منع تعقیب به دادگاه رفت و دادگاه رای 60 صفحه ای استدلال کرد و قرار بازپرس را نپذیرفت و پرونده با قرار جلب دادرسی به دادسرا برگشته و از هر سه متهم پرونده به زودی تحقیق می شود. سرنوشت نهایی پرونده در دادسرای کیفری استان رقم خواهد خورد.

تحقیقات بر روی خودکشی بودن نخبه علمی

جعفری دولت آبادی در مورد پرونده ملک زاده توضیح نداد ولی در مورد پرونده نخبه علمی که قبل از سال خودکشی کرد گفت: بازپرس بلافاصله از صحنه بازدید کرد البته قبل از حضور بازپرس اورانس جنازه را پایین آورده بود. بازپرس تاکنون به خودکشی بیشتر اعتقاد دارد ولی به لحاظ تحقیقات بعدا اعلام می شود.

قوی ترین مرد ایران متواری است

دادستان تهران در پاسخ به مهر در مورد آخرین وضعیت پرونده امیر قرائی گفت: این شخص همچنان متواری است و هنوز نتوانسته ایم متهم اصلی را شناسایی کنیم و از قهرمانان انتظار نمی رفت که این اقدام را انجام دهند.

جعفری دولت آبادی در مورد ششمین جلسه رسیدگی به متهمان فساد مالی که فردا برگزار می شود گفت: جلسه فردا برای رسیدگی به اتهام متهمان قبلی است که هنوز دفاعیاتی دارند که حدود 3 نفر هستند. و بعد از دفاعایت آنها متهمان جدید وارد دادگاه می شوند.

پرونده آتش سوزی در ساختمان تشخیص مصلحت هنوز سرنخی نداریم

دادستان تهران در پاسخ به مهر در مورد پرونده آتش سوزی در ساختمان مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در این پرونده هنوز به مظنونین نرسیدیم و پلیس اگاهی تحقیقات مفصلی انجام داده ولی سرنخهای بیرونی نداریم.
نوع مطلب : اخبار ایران و جهان، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

       نظرات
شنبه 26 فروردین 1391
رضا عارفان
- در اردیبهشت سال 1389 در سایت عصرایران ، پیشنهاد تشکیل استان خلیج فارس را مطرح کردیم(اینجا) و از لزوم آبادانی و توسعه جزایر ایرانی خلیج فارس به ویژه جزایر سه گانه سخن گفتیم.

این طرح پیشنهادی، با واکنش کشورهای عربی و رسانه های آنان - به ویژه العربیه - مواجه شد و به شدت از احتمال اجرای آن ابراز نگرانی کردند و مقامات و سیاستمداران جنوب خلیج فارس ، طی مصاحبه هایی ابراز امیدواری کردند که این طرح اجرایی نشود.(اینجا)

در آن زمان ، هر چند برخی نمایندگان مجلس نیز از این پیشنهاد استقبال کردند و حتی اظهار داشتند که ان را در کمیسیون های تخصصی مطرخ می کنند ولی در عمل چنین کاری نکردند و ترجیح دادند به روزمرگی ها مشغول باشند و کاری نکنند که شیوخ  جنوب خلیج فارس آزرده خاطر شوند!

اینک اما کار حاکمان جنوب خلیج فارس بدانجا رسیده که به سفر رئیس جمهور ایران به جزیره بوموسی نیز می تازند و آن را نقض حاکمیت امارات بر این جزیره می دانند!

هر چند در این گستاخی ها ، نقش قدرت های فرامنطقه ای و نیز عناد تاریخی حاکمان جنوب خلیج فارس مشهود است ، اما باید تصریح کرد که بی عملی و مماشات بیش از حد مسوولان ایرانی با طرف های شیوخ جنوب خلیج فارس نیز در تشدید این روند ضدایرانی بسیار سهیم بوده است.

قطعاً ادامه چرت ایرانی در برابر وقاحت مدعیان ، زمینه ساز قضاوتی سهمگین در تاریخ در خصوص عملکرد امروزمان خواهد بود.

عصرایران ، به مناسبت رخدادهای اخیر که در پی سفر رئیس جمهور به بوموسی شکل گرفته و پرده ای دیگر از ادعاهای ارضی اعراب جنوب خلیج فارس نسبت به ایران را در پی داشته ، متن کامل پیشنهاد تشکیل استان خلیج فارس را مجدداً بازخوانی می کند بدان امید که مسوولان در کنار جنجال های بی حاصلی که مدام بدان ها مشغول اند کاری هم برای سرزمین مادری کنند.

***

در حالی که کشور امارات متحده عربی به پشتوانه برخی کشورهای غربی و عربی همچنان بر طبل ادعاهای ارضی نسبت به جزایر سه گانه می کوبد ، به نظر می رسد وقت آن رسیده باشد که جمهوری اسلامی ایران اقدامات عملی بیشتری را برای تثبیت قوی تر حاکمیت ایران بر بوموسی ، تنب کوچک و تنب بزرگ در دستور کار قرار دهد.

به گزارش عصرایران ، بی گمان یکی از مهم ترین و راهبردی ترین سیاست های ممکن در این خصوص ، تلاش برای عمران و آبادانی این جزایر است چه آن که ادعای مالکیت بر بخش های مسکونی و آباد یک کشور ، بسیار سخت تر از ادعا بر چند جزیره نیمه مسکون و نه چندان آباد است.

پیشنهاد مشخصی که در این باره می توان مطرح کرد این است که مجموعه جزایر ایرانی خلیج فارس ، در قالب یک استان مجمع الجزیره ای به نام "استان خلیج فارس" در آیند و مرکز این استان تازه تأسیس نیز "بوموسی" باشد.

فایده این طرح ، ابتدا بر نام آن مترتب است چه آن که یک استان در خلیج فارس به همین نام شکل می گیرد و به نوعی تثبت این نام تاریخی است.
علاوه بر آن ، با استان شدن جزایر ، می توان شاهد رشد و شکوفایی آنها به عنوان یک واحد مستقل تقسیمات درون سرزمینی شد چه آن که تجربه ثابت کرده است که هر جا استان شده ، روند توسعه و عمران اش نیز بهبود یافته است( و به همین دلیل است که هم اکنون بخش های زیادی از کشور خواستار استان شدن هستند.)

البته می توان در سال های اولیه استان شدن جزایر خلیج فارس ، امور اداری آنها را به شکل کنونی و در ارتباط با مراکز فعلی شان مانند بندر عباس حفظ کرد تا این استان قوام گیرد و از جمله بوموسی بتواند به حداقل استانداردهای لازم برای تصدی عملی مرکزیت استان برسد (که الان در این حد نیست) ولی از همان بدو امر ، از نظر تقسیمات کشوری مرکز استان تعریف شود و برنامه هایی که برای استان های دیگر تدوین می شود مانند تخصیص بودجه مستقل ، سفرهای استانی و ... برای بوموسی و این استان هم لحاظ شود.

برای رشد و توسعه سریع جزایر به ویژه بوموسی و تنب بزرگ نیز پیشنهاد می شود آنها را همانند قشم و کیش ، "منطقه آزاد تجاری - توریستی" کرد و بدین وسیله با ارائه مشوق هایی مانند وام های کم بهره ، معافیت های مالیاتی ، راه اندازی خطوط هوایی منظم و ... سیل سرمایه های داخلی و حتی خارجی را بدان سمت رهنمون کرد.
این جزایر ، به مراتب کوچک تر از قشم و کیش هستند و لذا می توان آنها را در مدت زمان بسیار کوتاهی به شکلی مدرن و آبرومند آباد کرد و برای هزاران ایرانی از سراسر کشور و به ویژه اهالی جنوب ایران اشتغال زایی کرد.
با توسعه این جزایر ، جمعیت ساکن آن نیز افزایش می یابد ، کما این که به عنوان مثال جمعیت کیش در سال های بعد از تبدیل اش به منطقه آزاد چندین برابر شده است.

در ساخت بناهای جدید این جزایر نیز علاوه بر رعایت اصول فنی و استانداردهای روز دنیا ، می توان دستورالعمل معماری ایرانی را به عنوان یک سیاست مهم پیگیری کرد تا آنچه از خانه و بازار و اداره و اماکن تفریحی و ... در آن ساخته می شود به سبک و ظاهر بناهای اصیل ایرانی باشد تا حتی از منظر بصری هم ایرانیت این جزایر تقویت شود.

ایجاد اماکنی مانند موزه ایران شناسی ، موزه خلیج فارس ، پارک ماکت بناهای ایرانی ، سالن ها و زمین های ورزشی برای برگزاری مسابقات ملی ، منطقه ای و بین المللی به میزبانی جزایر ، مرکز همایش ها برای این که بتوان برخی همایش های داخلی و خارجی را در آنجا برگزار نمود و ... همه و همه می توانند در تثبت حاکمیت ایران بر این جزایر بسیار مؤثر باشند.
همچنین با ایجاد امکانات توریستی در این جزایر ، می توان در برنامه توریست های خارجی به ایران می آیند ، سفر به جزایر را نیز گنجاند.

در کنار همه این ها ، انتقال بخشی از زرادخانه دفاعی ایران به این جزایر نیز جهت دفاع از تمامیت ارضی کشور ، می تواند اقدامی راهبردی تلقی شود.

به راحتی می توان پیش بینی کرد که با تشکیل استان خلیج فارس و انجام اقدامات ذکر شده ، در یک بازه زمانی 5 ساله ، جزایر خلیج فارس و به ویژه جزایری که اماراتی ها بدان ها چشم طمع دوخته اند ، رونقی بی نظیر خواهند یافت و علاوه بر آن که خدمتی بزرگ به اهالی سختکوش خلیج فارس صورت می گیرد ، حاکمیت ایران بر این بخش از سرزمین پهناورمان بیش از پیش تثبیت می شود.
نوع مطلب : اخبار ایران و جهان، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

       نظرات
شنبه 26 فروردین 1391
رضا عارفان

کانن امروز دوربین عکاسی حرفه ای جدید EOS‪-‬1D C DSLR و دوربین ویدیویی سینمایی C500 4K را رونمایی کرد. مدل قبلی دوربین سینمایی کانن C300 بود که تنها امکان فیلمبرداری 1080p را داشت. اما این دوربین جدید می تواند از پس ضبط تصاویر تا کیفیت 4K بر بیاید. نکته جالب این است که دوربین عکاسی جدید کانن هم از این قابلیت بی نصیب نمانده و ویدیوهای با کیفیت 4K برای تان ضبط می کند. 

EOS-1D C دارای سنسور تصویر فول فریم 18.2 مگاپیکسلی بوده و تصاویر آن رزولوشنی برابر 4096 در 2160 پیکسل خواهند داشت‫.‬ ضبط ویدیویی این دوربین هم هشت بیتی 4:2:2 MJPEG با سرعت ۲۴ فریم بر ثانیه است‫.‬ البته شما امکان ضبط ویدیویی فول اچ دی 1080p با سرعت ۲۴ تا ۶۰ فریم بر ثانیه را هم دارید، تا فضای ذخیره بیشتری در اختیار داشته باشید‫.‬ ISO این دوربین نیز تا ۲۵۶۰۰ قابل افزایش است‫.‬


canoneos1dc.jpg

درباره دوربین C500 هم باید بدانید که حتما نیاز به یک دستگاه ضبط یا رکورد اختصاصی جداگانه دارد. اما این خوبی را دارد که تصاویر ویدیویی RAW را برای تان ثبت کند. این دوربین دارای دو حالت ضبط RAW است: کیفیت 4096 در 2960 و کیفیت 3840 در 2160 پیکسل. شما قادر خواهید بود ویدیوهای ده بیتی 4‪:‬4‪:‬4 را با سرعت ۶۰ فریم بر ثانیه در هر دو حالت RAW ثبت نمایید. همچنین این امکان را دارید که کیفیت تصویر را تا 4096 در 1080 پیکسل کاهش داده و در عوض با سرعت ۱۲۰ فریم بر ثانیه به فیلمبرداری بپردازید. 

و جالب ترین بخش این دوربین های فوق حرفه ای کانن قیمت های آنها هستند. برای خرید یک Canon EOS‪-‬1D C باید حدود ۱۵۰۰۰ دلار بپردازید و قیمت C500 هم هنوز اعلام نشده است. اما مدل قبلی آن که امکان ضبط 4K را هم نداشت (C300) هم اکنون با قیمت ۱۶۰۰۰ دلار به فروش می رسد! این دو دوربین فوق العاده قرار است از اواخر سال ۲۰۱۲ وارد بازار شوند.


نوع مطلب : ITNEWS، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

       نظرات
شنبه 26 فروردین 1391
رضا عارفان

Google Inc. گزارش می دهد که درآمد این شرکت در سه ماهه اول سال جاری میلادی با رشد ۲۴ درصدی نسبت به همین مدت در سال گذشته، 10.65 میلیارد دلار بوده است‫.‬ برای سه ماهه منتهی به ۳۱ مارس سود گوگل بالغ بر 2.89 میلیارد دلار یا 8.75 دلار به ازای هر سهم بوده است‫.‬ این مقدار در مقایسه با پیش بینی 1.8 میلیارد دلاری و سود سهم 5.51 دلاری وال استریت، بسیار بهتر بوده است‫.‬ سود ناخالص این شرکت هم 3.39 میلیارد دلار یا ۳۲ درصد درآمد گزارش شده‫.‬ 

لری پیج مدیرعامل گوگل می گوید: «این حرکت و پیشرفت شگرف، نتیجه ریسک بزرگی است که ما بر سر محصولاتی همچون اندروید، کروم و یوتیوب انجام داده ایم. ما هنوز در مراحل اولیه مسیری هستیم که نشان می دهد تکنولوژی چه کارهایی می تواند در بهبود زندگی مردم انجام دهد و ما هنوز فرصت های فراوانی پیش رو داریم.»

نوع مطلب : ITNEWS، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

       نظرات
شنبه 26 فروردین 1391
رضا عارفان

اکثر پنل ها خورشیدی موجود در بازار فعلی به صورت ورقه هایی مسطح تولید می شوند. سلول های خورشیدی فوتوولتاییک (Solar photovoltaic cell) و جمع کننده های گرمایی خورشیدی (solar thermal collector) هر دو وسایلی هستند که می توانند اشعه نور خورشید را به دام بیندازند. یک سلول خورشیدی فوتوولتاییک می تواند اشعه نور خورشید را به انرژی الکتریکی تبدیل کند. در حالیکه از جمع کننده های گرمایی خورشیدی برای تبدیل انرژی نور خورشید به انرژی گرمایی و گرم کردن آب در مصارف خانگی و صنعتی استفاده می شود.اما انتخاب یکی از این دو ساختار برای پشت بام ها، تصمیمی سخت و نبردی همیشه گی بوده است.

 

اکنون یک شرکت بریتانیایی به نام نیکد انرژی در طرحی به نام Virtu یک سلول هیبرید(دو منظوره) طراحی کرده که سلول فوتوولتاییک و جمع کننده گرمایی را در یک ساختار لوله ای شکل ادغام کرده و یک راه حل خورشیدی واحد ارائه داده است. انتخاب ساختار لوله ای شکل به این دلیل است که تلفات گرمایی کمتری نسبت به ساختار های مسطح دارد.

 

در این طرح سلول فوتوولتاییک را به صورت لایه ای نازک برای تولید انرژی برق، بر روی ساختار لوله ای شکل تحت شرایط خلا جاسازی می کنند. با برخورد اشعه نور خورشید به این لایه فوتوولتاییک، گرمای زیادی تولید می شود. سپس این گرما به لوله های سیستم جمع کننده گرمایی زیرین منتقل شده و باعث گرم شدن آب می شود.

 

تعداد و نحوه نصب این لوله ها با توجه به شرایط آب و هوایی هر منطقه متفاوت خواهد بود. تنها کافی است که بر روی پشت بام با زاویه 45 درجه نسبت به سطح افق نصب شوند. به دلیل طراحی دوگانه این طرح دارای راندمانی ۴۶ درصد بیشتر از طرح های سنتی پنل های خورشیدی معمول را دارد.

 

این طرح توسط محققین این شرکت و دانشکده ایمپریال در حال بررسی و توسعه است. شاید بتواند جایگزین بهینه تری برای سقف سازه هایی که مدت زمان طولانی از روز در معرض تابش نور خورشید قرار دارند، محسوب شود.

نوع مطلب : ITNEWS، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

       نظرات
شنبه 26 فروردین 1391
رضا عارفان

امروز شرکت شناخته شده سوئدی Volvo هشتاد و پنجمین سالگرد تاسیس خود را جشن می گیرد. هرچند که اکنون دیگر این شرکت در تملک کارخانه چینی Zhejiang Geely قرار دارد. ساعت ۱۰ صبح ۱۴ آوریل سال ۱۹۲۷ اولین اتومبیل این شرکت با نام Volvo ÖV4 از خط تولید خارج شده و از درب کارخانه بیرون آمد. امروز هم در حرکتی نمادین به مناسبت ۸۵ سالگی ولوو، همان اتومبیل در ساعت 10 صبح (12‪:‬30 به وقت ایران) از همان درب دوباره خارج گردید! 

راه پر پیچ و خم شاهین اقبال کسب و کارهای مشهور جهانی، همیشه خواندنی و سرگرم کننده است، و در این میان ولوو داستانی جذاب دارد: نام تجاری Volvo بیش از ۱۰۰ سال پیش و در ماه می ۱۹۱۱ توسط شرکت معروف سوئدی SKF به ثبت رسید. این شرکت یکی از سازندگان عمده بلبرینگ در سوئد بود.


volvo-85-85th-birthday-anniversary-0.jpeg

ولوو در حقیقت به زبان لاتین معنایی هم چون «می چرخم» یا «می غلتم» می دهد و از عبارت Volvere مشتق شده است. کارخانه SKF قصد داشت تا از این نام به عنوان برندی برای بلبرینگ هایش استفاده کند. از سر شانس و اقبال، کارخانه به همان نام SKF برای برند بلبرینگ هایش بسنده کرد و امروزه بازماندگان موسسان آن از شهرت و اعتبار کسب شده در کار تولید بلبرینگ توسط یکی از بزرگترین و قدیمی ترین کارخانه های دنیا لذت می برند. 

نام ولوو برای ۱۶ سال در گنجه کارخانه SKF خاک خورد. تا زمانی که این شرکت جسارت بزرگی به خرج داده و تصمیم به تولید اتومبیل ویژه ای برای شرایط آب و هوایی سرد و جاده های یخ زده سوئد گرفت. تنومندی و دوامی که در طبیعت ماشین های ولوو بود، آنها را در جایگاه ویژه ای قرار داد و تا به امروز این برند، معرف امنیت و کیفیت بوده است.


pictures.jpeg

به راستی از میراث پایدار ولوو و عیار ارزش این برند، آن است که همیشه در طراحی و تحقیقات، تمرکز اصلی بیش از زیبایی و مد، بر روی امنیت و آسایش بوده است. برای مثال ولوو سیستم کمربند ایمینی مدرن سه نقطه ای را توسعه داد و در سال ۱۹۵۹ آن را به عنوان بخشی از تجهیزات استانداردش معرفی کرد. محصولی که حتی در محافظه کارانه ترین تخمین ها هم تا کنون جان میلیون ها انسان را نجات داده است.

نوع مطلب : ITNEWS، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

       نظرات
شنبه 26 فروردین 1391
رضا عارفان
اسماعیل امیری در تشریح روند آزمون استخدامی آن شرکت که در تیر ماه سال گذشته با موفقیت برگزار گردید، اعلام کرد: مجوز جذب و استخدام این شرکت برای نیروی انسانی مورد نیاز جهت مناطق و نواحی عملیاتی به ویژه شرکت‌های پالایش نفت امام خمینی(ره) شازند، آبادان، بندرعباس، لاوان، تبریز و کرمانشاه به تعداد 587 نفر بوده است.

وی در این رابطه توضیح داد: مراحل استخدامی پذیرفته‌شدگان مطابق با ضوابط و دستوالعمل جذب و پذیرش نیروی انسانی صنعت نفت مشتمل بر آزمون‌های کتبی و روانشناختی و مصاحبه فنی و تخصصی نیمه دوم سال 1390 با اهتمام ویژه انجام پذیرفته و با جدیت در حال انجام است. 

امیری با بیان اینکه 98 نفرافراد واجد شرایط پذیرفته شده پیش از تعطیلات نوروزی به شرکت پالایش نفت امام خمینی(ره) شازند معرفی و بقیه نفرات به تعداد 147نفر پس از تعطیلات به‌ترتیب به شرکت‌های پالایش نفت امام خمینی شازند(ره)، تبریز، بندرعباس، لاوان و آبادان جهت اشتغال به‌کار و شروع دوره کارآموزی معرفی شده‌اند.

به گفته وی از سوی دیگر بقیه نفرات به تعداد 342 نفر نیز پس از اعلام نظر هسته گزینش و طب صنعتی حداکثر تا پایان اردیبهشت ماه سال‌جاری به شرکت‌های ذیربط معرفی خواهند شد. 

مدیر توسعه منابع انسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران در خصوص تسهیلات در نظر گرفته شده برای انجام مراحل طی صنعتی داوطلبان یادآور شد: با توجه به زمان صرف شده برای انجام معاینات پزشکی که حداقل آن دو روز است، به منظور کاهش هزینه‌های رفت و آمد داوطلبان با توجه به پراکندگی محل سکونت آنان و با هدف تسهیل و تسریع فرآیند انجام کار در سه حوزه تهران، شیراز و اهواز، معاینات طب صنعتی انجام می‌پذیرد. 

وی در خصوص تکمیل ظرفیت مجوز استخدامی افزود: چنانچه به‌دلیل عدم نظر مثبت طب صنعتی و هسته گزینش و همچنین انصراف، افرادی از چرخه استخدام خارج شوند، بر اساس اولویت و تقدم امتیازات از نفرات ذخیره جهت تکمیل ظرفیت استفاده خواهد شد که در خرداد ماه سال جاری در صورت نیاز موضوع از طریق سایت ثبت نام اعلام خواهد شد. 

مدیر توسعه منابع انسانی شرکت ملی پالایش و پخش در خصوص جذب فارغ‌التحصیلات ممتاز دانشگاهها و مراکز آموزش عالی عنوان کرد: در اسفند ماه سال گذشته با تعداد 137 نفر از ایشان در رشته‌های مختلف تحصیلی با اولویت رشته‌های فنی – مهندسی و حقوق جهت شرکت‌های تابعه مصاحبه فنی / تخصصی به عمل آمد که از این تعداد 44 نفر با توجه به امتیازات کسب کرده، پذیرفته شدند؛ این افراد هم‌اکنون برای انجام مراحل استخدامی به هسته گزینش و طب صنعتی معرفی شده‌اند که نهایتاً تا پایان خرداد ماه جهت اشتغال به‌کار به شرکت‌های ذیربط معرفی خواهند

نوع مطلب : اخبار ایران و جهان، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

       نظرات
شنبه 26 فروردین 1391
رضا عارفان

دکتر کریم سلحشور با تشریح جزئیات نحوه تبدیل وضعیت نیروهای پیمانکاری صنعت نفت، فعالیت‌های اصلی – تخصصی را شامل مشاغل مربوط به حوزه‌های اکتشاف، تولید نفت و گاز، پالایش نفت و گاز،‌ انتقال و توزیع، تولید محصولات پتروشیمی، توسعه و بازاریابی و فروش نفت، گاز و پتروشیمی دانست و تصریح کرد: این دسته از فعالیت‌های صنعت نفت شامل فعالیت‌هایی می‌شود که صنعت بدون وجود آن‌ها هویت اصلی خود را از دست می‌دهد.

وی اولویت بعدی برای امضای قراردادهای مستقیم را مربوط به شاغلان در فعالیت‌های پشتیبانی تخصصی اعلام کرد و افزود: فعالیت‌های این گروه در برگیرنده بخش‌های تعمیرات،‌ حسابرسی، مالی، حقوقی و قراردادها، درمان، ساختار، منابع انسانی،‌ ایمنی، بهداشت و محیط زیست (اچ.اس.یی)، فناوری اطلاعات و ارتباطات، خدمات فنی، بازرسی و رسیدگی به شکایات، برنامه‌ریزی، روابط عمومی، تدارکات و عملیات کالا، امور پژوهشی، مدیریت انرژی و خدمات اختصاصی است.

سلحشور درباره گروه سوم یا دسته مربوط به پشتیبانی عمومی نیز یادآور شد: این گروه فعالیت‌های حجمی صنعت را شامل می‌شود، از این‌رو امکان برون‌‌سپاری آن‌ها به بخش خصوصی وجود دارد. در این گروه فعالیت‌هایی چون خدمات دفتری نیز وجود داشته است که به دلیل نزدیکی نوع فعالیتشان به فعالیت‌های پشتیبانی تخصصی، آن‌ها را در گروه دوم جای داده‌‌اند.

وی همچنین خاطرنشان کرد که چگونگی انطباق وضعیت نیروهای پیمانکار با مدرک تحصیلی دیپلم و سنوات کاری مرتبط در فعالیت‌های اولویت‌دار در دست بررسی این معاونت قرار دارد و اعلام رسمی نتایج آن به زمانی موکول می‌شود که قواعد اجرایی مناسب برای آن به‌دست آمده باشد. 

آغاز امضای قراردادهای مستقیم از فروردین سال 1391

معاون توسعه منابع انسانی و مدیریت وزیر نفت در پاسخ به این پرسش که زمان امضای قراردادهای مستقیم با نیروهای پیمانکار دارای شرایط از چه زمانی انجام می‌شود،‌ گفت: زمان مشخص برای انجام این کار در بخشنامه ابلاغی وزیر نفت از فروردین 91 اعلام شده است.

وی درباره تفاوت قرارداد جدید با قراردادهایی که در گذشته امضا می‌شد، گفت: برای آن دسته از نیروهای پیمانکار که در گذشته قرارداد مستقیم امضا می‌کردند، داشتن حداقل مدرک فوق دیپلم و انجام آزمون کتبی و مصاحبه الزامی بود و افزون‌بر این برای عقد قرارداد با فرد باید درصورت داشتن سمت یا پست بلا تصدی و مرتبط در سازمان انجام می‌شد.

به گفته معاون وزیر نفت، درحالی که در قراردادهای جدید بحث برگزاری آزمون و محدودیت ناشی از سمت خالی برداشته شده است چرا که اولا به تعداد نیروهای پیمانکار سمت خالی در سازمان وجود ندارد و در نتیجه اعمال این قاعده موجب می‌شود تا امکان عقد قرارداد مستقیم شامل تمامی افراد واجد شرایط نشود.

سلحشور اضافه کرد: شرط داشتن فوق دیپلم به بالا که از قبل وجود داشته، همچنان به قوت خود باقی است چرا که به طور کلی انجام کارهای تخصصی نیاز به تخصص بالای دیپلم دارد. هرچند ما به خوبی می‌دانیم نیروهای دیپلم و پایین‌تر فعالیت‌های مهمی در صنعت انجام می‌دهند که بسیار اثرگذار است و به طور قطع این دسته‌بندی دلالت بر نادیده گرفتن فعالیت این همکاران ندارد.

وی سه شاخص لازم برای امضای قراردادهای مستقیم با نیروهای پیمانکار را انطباق عنوان پیمان (عنوانی که فرد در آن قالب مشغول به کار است)، فعالیت تخصصی که فرد در قالب عنوانش انجام می‌دهد و داشتن حداقل مدرک تحصیلی فوق دیپلم اعلام کرد و افزود: اگر فردی یکی از این شاخص‌‌ها را نداشته باشد درارزیابی کنونی در گروه نامرتبط قرار داده می‌شود.

وی تنوع مشاغل و پیچیدگی‌ پیمان‌های مختلف در صنعت را علت اصلی وجود استثناها دانست و اضافه کرد: ممکن است هر فرد براساس شرایط خودش از گفته‌های من استنباطی داشته باشد از این‌رو باید تمام پرسش‌های این افراد در جای خود پاسخ داده شود.

معاون توسعه منابع انسانی و مدیریت وزیر نفت با تاکید براینکه این معاونت آماده رسیدگی به مشکلات نیروهای پیمانکار و پاسخ به پرسش آنان است، اظهار کرد: انتظار داریم با تشکیل کمیته‌های مرجع در شرکت‌های اصلی و فرعی وزارت نفت، خواسته‌ها و پرسش‌های افراد به نحوی پردازش شود که بتوانیم در حل مشکلات احتمالی گام برداریم.

به گفته او طرح پرسش‌های نیروهای پیمانکار و ارایه درخواست‌های آن‌ها می‌تواند این معاونت را در اصلاح و تکمیل اطلاعات برای ساماندهی به وضع موجود یاری کند.

در مرحله اول امضای قرارداد حقوق و دستمزد تغییر نمی‌کند

سلحشور درباره نحوه تعیین حقوق و دستمزد افرادی که قراردادهای مستقیم با آن‌ها امضا می‌شود، خاطرنشان کرد: به دلیل پیچیدگی‌های بسیار از جمله اینکه فرمول‌ پرداخت‌ پیمانکاران را در اختیار نداشتیم و اگر هم به آن‌ها دسترسی پیدا می‌کردیم به طور قطع تعدادشان بسیار زیاد بود، تصمیم گرفتیم میزان حقوق و دستمزد را در مرحله نخست تغییر ندهیم.

وی ادامه داد: به این ترتیب برای این که حقی از کسی ضایع نشود، در مرحله نخست و ابتدای قرارداد، فرد همان حقوقی را دارد که طبق قرارداد گذشته‌اش دریافت می‌کند.

این مقام مسئول با بیان این که پس از تکمیل اطلاعات و با در نظر گرفتن معیارهایی چون مدرک تحصیلی، سنوات خدمتی، نوع کاری که افراد ارایه می‌دهند، سختی‌ها و ریسک‌های شغلی موجود در کار آن‌ها و قوانین کار و امور اجتماعی دستمزدها تعدیل می‌شود، گفت: پس از این مرحله ما‌به‌التفاوت‌ دستمزدی که فرد در ابتدای قرارداد می‌گرفت و دستمزدی که پس از تعدیل‌ها قرار است دریافت کند نیز به وی پرداخت می‌شود.

نیروهای پیمانکار در شرکت‌های تعاونی سهامدار می‌شوند

معاون توسعه منابع انسانی و مدیریت وزیر نفت با بیان این که برخی از نیروهای پیمانکار صنعت نفت نیز قرار است در قالب شرکت‌های تعاونی ساماندهی شوند، گفت: یکی از مهمترین تفاوت شرکت‌های تعاونی با شرکت‌های پیمانکاری در این است که فرد می‌تواند در تعاونی‌ها سهامدار باشد.

سلحشور امکان بهره‌مندی فرد از سود تعاونی را از دیگر تفاوت‌های دو ساختار مورد اشاره دانست و گفت: وقتی تعاونی از گردهمایی چندین تن از نیروهای پیمانکار شکل گرفت، این افراد دیگر مانند گذشته به عنوان نیروی در اختیار شرکت محسوب نمی‌شوند و به این ترتیب می‌توانند به نسبت سهمشان بهره‌مند از سود شوند.

وی تنظیم حقوق و دستمزد را به عهده هئیت موسس این تعاونی‌ها اعلام کرد و افزود: پس از تعیین هئیت موسس در فرآیند انتخاب مدیرعامل از مشارکت نیروهای پیمانکار عضوگیری شده، استفاده می‌شود و به این ترتیب خود این افراد در فرآیند انتخاب مسئولان تعاونی نیز سهیم هستند.

سلحشور درباره نقش وزارت نفت در راهنمایی و هدایت افراد برای شکل‌دهی شرکت‌های تعاونی نیز اظهار داشت: شکل‌گیری تعاونی‌ها در کشور یک مسیر متعارف دارد که بر مبنای تمایل و اراده اولیه اعضای تشکیل دهنده آن و تبعیت از مقررات وزارت کار و تعاون انجام می‌شود و در نتیجه تکلیفی قانونی برای مشارکت وزارت نفت در این مرحله وجود ندارد.

وی ادامه داد: این به آن معناست که وقتی شرکت تعاونی شکل قانونی گرفت به عنوان بخش خصوصی با ما قرارداد می‌بندد و از آنجایی که شکل‌گیری این تعاونی‌ها زمان‌بر است، وزارت نفت سعی کرده تا با بهره‌گیری از امکانات خود به شکل‌گیری هر چه سریعتر شرکت‌های تعاونی کمک کند و در این راستا وزیر نفت مکاتباتی را با معاونت برنامه‌ریزی ریاست جمهوری و وزیر کار و تعاون آغاز کرده تا به موجب آن فرآیند استقرار این شرکت‌ها در کوتاه ترین زمان ممکن انجام شود.

معاون توسعه منابع انسانی و مدیریت وزیر نفت اضافه کرد: ارائه مشاوره‌های تخصصی، در اختیار گذاشتن ساختمان مناسب و کمک برای دریافت وام از دیگر کارهایی است که وزارت نفت می‌تواند در راستای تسهیل اهداف تعاونی‌ها در اختیارشان قرار بدهد.

نوع مطلب : اخبار ایران و جهان، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

       نظرات
شنبه 26 فروردین 1391
رضا عارفان


مهندس نازیلا عاکفیان با تاکید بر رویکرد یکپارچه و سیستماتیک معاونت توسعه منابع انسانی و مدیریت وزارت نفت به پیاده‌سازی طرح جامع نظام پذیرش و بررسی پیشنهادها در صنعت از تدوین نظام‌نامه این طرح خبر داد.

وی با بیان اینکه این نظام‌نامه در قالب الگویی جامع دربرگیرنده همه جوانب امر تدوین شده است، تصریح کرد: در نظر است الگوی فوق و نظام جامع پذیرش و بررسی پیشنهادها که راه اندازی دبیرخانه ستاد وزرات نفت یکی از بخش های آن است در جلسه ا‌ی با حضور مدیران  توسعه منابع انسانی چهار شرکت و مدیران کل حوزه معاونت منابع انسانی وزارت نفت و اداره کل تدوین و هماهنگی مقررات اداری و استخدامی مورد بحث و بررسی قرار گیرد که پس از تصویب، ابلاغ خواهد شد.

به گفته مدیرکل بهره‌وری و توسعه کارآفرینی وزارت نفت. یکی از اهداف اصلی، نهادینه سازی فرهنگ ارائه پیشنهاد ارتقاء انگیزه و بهبود ارائه خدمات است که پیش‌بینی می‌شود در زمان مقتضی متأثر از طرح جامع مدنظر محقق خواهند شد.

براساس این گزارش، اجرای مدیریت مشارکتی فرایندی برای  اخذ همکاری و مشارکت داوطلبانه کارکنان در تصمیم‌گیری های سازمانی است که هدف از اجرای مدیریت مشارکتی بهره‌گیری از اندیشه ها، نظرات و ابتکارهای مدیران و کارشناسان در حل مشکلات و مسائل سازمان است.

به این منظور مکانیزم های متفاوتی برای عملی‌کردن مدیریت مشارکتی وجود دارد که هم‌اکنون عمده ترین تکنیک و ابزار مورد استفاده استقرار نظام پیشنهادها در سازمان است.

نوع مطلب : عمومی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

       نظرات
جمعه 25 فروردین 1391
رضا عارفان


( کل صفحات : 10 )    1   2   3   4   5   6   7   ...   
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic