پرتال فناوری اطلاعات ایران tag:http://informationtecknologychannel.mihanblog.com 2017-07-22T11:47:09+01:00 mihanblog.com چگونه نسخه بتا سیستم عامل iOS را دریافت کنیم؟ 2017-06-19T11:43:45+01:00 2017-06-19T11:43:45+01:00 tag:http://informationtecknologychannel.mihanblog.com/post/5742 رضا عارفان همانطور که می‌دانید، اپل مدتی می‌شود که نسخه بتای سیستم عامل خود را به صورت عمومی در اختیار کاربران قرار می‌دهد؛ این یعنی که شما می‌توانید قبل از هرکس دیگری، جدیدترین سیستم عامل اپل را آزمایش کرده و آن را تجربه کنید. حال در ادامه قصد داریم به شما آموزش دهیم که چگونه عضو برنامه دریافت نسخه بتای iOS شوید. از این آموزش می توان برای دانلود نسخه بتای iOS 11 نیز استفاده کرد.  چگونه نسخه بتا سیستم عامل iOS را دریافت کنیم؟1. وارد این وبسایت شوید و گزینه Sign Up را انتخاب کرده تا بتوا چگونه نسخه بتا سیستم عامل iOS را دریافت کنیم؟
همانطور که می‌دانید، اپل مدتی می‌شود که نسخه بتای سیستم عامل خود را به صورت عمومی در اختیار کاربران قرار می‌دهد؛ این یعنی که شما می‌توانید قبل از هرکس دیگری، جدیدترین سیستم عامل اپل را آزمایش کرده و آن را تجربه کنید. حال در ادامه قصد داریم به شما آموزش دهیم که چگونه عضو برنامه دریافت نسخه بتای iOS شوید. از این آموزش می توان برای دانلود نسخه بتای iOS 11 نیز استفاده کرد.
 
 

چگونه نسخه بتا سیستم عامل iOS را دریافت کنیم؟

1. وارد این وبسایت شوید و گزینه Sign Up را انتخاب کرده تا بتوانید ثبت نام کنید.
2. حال با عبارت Enroll your iOS device to receive beta updates مواجه می‌‌شوید؛ روی آن کلیک کنید.
3. مطمئن شوید که از دستگاه خود بکاپ می‌گیرید چراکه احتمال حذف اطلاعاتتان وجود دارد.
4. از طریق این وبسایت، جدیدترین نسخه سیستم عامل iOS را دانلود کنید.
5. از روی دستگاه به تنظیمات و بخش General رفته و از بخش Software Update، سیستم عامل جدید را دانلود کنید.
]]>
ترفند: چگونه می‌توان آپدیت بدون وقفه سیستم عامل iOS را متوقف کرد؟ 2017-06-18T11:43:10+01:00 2017-06-18T11:43:10+01:00 tag:http://informationtecknologychannel.mihanblog.com/post/5741 رضا عارفان یکی از مزایای اصلی سیستم عامل iOS، دریافت بروزرسانی‌های متعدد برای چندین سال متوالی است. این بروزرسانی‌ها اصولا در سیستم عامل شما تغییراتی جزئی و بهبود‌هایی مثبت ایجاد کرده و یا به صورت کلی، تغییرات اساسی را اعمال می‌کند. زمانی که برای آیفون، آیپد و یا آیپاد تاچ شما یک بروزرسانی منتشر شده و شما گزینه دانلود را انتخاب می‌کنید، دانلود به صورت ممتد ادامه یافته و تنها زمانی این عملیات متوقف می‌شود که شما اینترنت را قطع کنید. در این شرایط که شما می‌خواهید دانلود را متوقف کنید چه باید کرد؟ راه حل 4
یکی از مزایای اصلی سیستم عامل iOS، دریافت بروزرسانی‌های متعدد برای چندین سال متوالی است. این بروزرسانی‌ها اصولا در سیستم عامل شما تغییراتی جزئی و بهبود‌هایی مثبت ایجاد کرده و یا به صورت کلی، تغییرات اساسی را اعمال می‌کند. زمانی که برای آیفون، آیپد و یا آیپاد تاچ شما یک بروزرسانی منتشر شده و شما گزینه دانلود را انتخاب می‌کنید، دانلود به صورت ممتد ادامه یافته و تنها زمانی این عملیات متوقف می‌شود که شما اینترنت را قطع کنید. در این شرایط که شما می‌خواهید دانلود را متوقف کنید چه باید کرد؟
 
راه حل ساده است؛ کافیست در ابتدا وارد بخش تنظیمات شوید و پس از آن، گزینه General را انتخاب کنید. سپس وارد گزینه Storage And iCloud Usage شده و Manage Storage را انتخاب کنید. حال در لیست برنامه‌ها، به دنبال گزینه ای با آیکن برنامه تنظیمات و نام iOS (برای مثال iOS 10) باشید. درنهایت وارد این گزینه شوید، Delete را انتخاب کنید و می‌بینید که بروزرسانی دانلود درحال دانلود حذف شده است و می‌توانید مجددا در زمانی دیگر، بروزرسانی را دانلود کنید.
]]>
چگونه به کمک تاچ آیدی، تلگرام را قفل گذاری کنیم؟ 2017-06-18T11:42:39+01:00 2017-06-18T11:42:39+01:00 tag:http://informationtecknologychannel.mihanblog.com/post/5740 رضا عارفان امنیت؛ این موردی است که تقریبا همه کاربران در هر شرایط ممکن به آن فکر می‌کنند و به دنبال تضمین آن هستند. تلگرام به عبارتی یکی از پراستفاده ترین برنامه‌ها بر روی تلفن‌های هوشمند کاربران است و کاربران روزانه ساعت‌ها از آن استفاده می‌کنند. مسلما حساب تلگرام هر کاربر و محتوای درون آن می‌تواند شامل مواردی باشد که شاید کاربر دوست ندارد به دست هر کسی بیوفتد. در ادامه به شما آموزش خواهیم داد که چگونه بر روی حساب تلگرام خود به لطف تاچ آیدی، قفل گذاری کنید. چگونه به کمک تاچ آیدی، تلگرام را قفل گذاری چگونه به کمک تاچ آیدی، تلگرام را قفل گذاری کنیم؟
امنیت؛ این موردی است که تقریبا همه کاربران در هر شرایط ممکن به آن فکر می‌کنند و به دنبال تضمین آن هستند. تلگرام به عبارتی یکی از پراستفاده ترین برنامه‌ها بر روی تلفن‌های هوشمند کاربران است و کاربران روزانه ساعت‌ها از آن استفاده می‌کنند. مسلما حساب تلگرام هر کاربر و محتوای درون آن می‌تواند شامل مواردی باشد که شاید کاربر دوست ندارد به دست هر کسی بیوفتد. در ادامه به شما آموزش خواهیم داد که چگونه بر روی حساب تلگرام خود به لطف تاچ آیدی، قفل گذاری کنید.
 

چگونه به کمک تاچ آیدی، تلگرام را قفل گذاری کنیم؟

 1. برنامه تلگرام را بر روی آیفون یا آیپد خود اجرا کنید.
 2. از تب پایین صفحه، گزینه تنظیمات (Setting) را انتخاب کنید. 
 3. از بخش Security، وارد تب Passcode Lock شوید.
 4. Turn On Passcode را انتخاب کرده و یک رمز برای تلگرام انتخاب کنید.
 5. پس از این کار، گزینه جدید ظاهر شده Unlock With Touch ID را روشن کنید.
 6. از این پس با هربار ورود به تلگرام، باید رمز را وارد کرده و یا ساده تر، از سنسور اثر انگشت استفاده کنید. 
]]>
چگونه بر روی اپل واچ برنامه و بازی نصب کنیم؟ 2017-06-17T11:37:53+01:00 2017-06-17T11:37:53+01:00 tag:http://informationtecknologychannel.mihanblog.com/post/5738 رضا عارفان اپل واچ، ساعت هوشمند و کاربردی اپل است که نزدیک به دوسالی می‌شود به دست کاربران رسیده و آنها درحال استفاده از این محصولات جذاب هستند. با وجود اینکه تب و تاب بازار ساعت‌های هوشمند بسیار کمتر از قبل شده است اما اپل واچ همچنان به عنوان یکی از بهترین ساعت‌های هوشمند بازار شناخته می‌شود و یکی از دلایل آن، پشتیبانی از نرم‌ افزارها و بازی‌های بسیار متنوع است. در ادامه به شما آموزش خواهیم داد که چگونه بر روی اپل واچ برنامه و بازی نصب کنیم. چگونه بر روی اپل واچ برنامه و بازی نصب کنیم؟نصب بازی و برنا چگونه بر روی اپل واچ برنامه و بازی نصب کنیم؟
اپل واچ، ساعت هوشمند و کاربردی اپل است که نزدیک به دوسالی می‌شود به دست کاربران رسیده و آنها درحال استفاده از این محصولات جذاب هستند. با وجود اینکه تب و تاب بازار ساعت‌های هوشمند بسیار کمتر از قبل شده است اما اپل واچ همچنان به عنوان یکی از بهترین ساعت‌های هوشمند بازار شناخته می‌شود و یکی از دلایل آن، پشتیبانی از نرم‌ افزارها و بازی‌های بسیار متنوع است. در ادامه به شما آموزش خواهیم داد که چگونه بر روی اپل واچ برنامه و بازی نصب کنیم.
 

چگونه بر روی اپل واچ برنامه و بازی نصب کنیم؟

نصب بازی و برنامه بر روی اپل واچ کمی با چیزی که در آیفون، آیپد یا حتی مک‌های اپل دیده بودید تفاوت دارد. اپل تصمیم گرفته است که فرآیند نصب برنامه و بازی در اپل واچ را وابسته به آیفون طراحی کند؛ این یعنی که شما نرم افزارهای اپل واچ را از درون تلفن هوشمند اپل خود نصب خواهید کرد و نیازی نیست که کار سخت دیگری را انجام دهید، اما همین مورد نیز چگونه انجام می‌شود:
 
 • یکی از راهکارهای جالب اپل برای برنامه‌های اپل واچ، اضافه کردن نسخه مخصوص ساعت اپل در برنامه آیفون است. این یعنی که وقتی شما برنامه ای را نصب کنید که از اپل واچ نیز پشتیبانی می‌کند، آیفون به طور خودکار آن برنامه را بر روی اپل واچ نیز نصب خواهد کرد. برای مثال، زمانی که شما تلگرام را بر روی آیفون نصب کنید، نسخه اپل واچ آن نیز روی ساعت هوشمندتان نصب خواهد شد. برای اینکه بدانید کدام برنامه از اپل واچ نیز پشتیبانی می‌کند، کافیست مطمئن شوید که زیر آیکن برنامه در اپ استور، عبارت Offers Apple Watch App وجود داشته باشد.
 
 • روش دوم که برای برخی روش ساده تری به حساب می‌آید، رفتن به اپ استور مخصوص اپل واچ از طریقه برنامه Watch در آیفون است. به همین منظور، برای دانلود برنامه به طور مستقیم از اپ استور مخصوص اپل واچ، نرم افزار Watch را از روی آیفون اجرا کرده و از لبه پایینی نمایشگر، گزینه App Store را انتخاب کنید. به این صورت شما به اپ‌های مخصوص اپل واچ دسترسی خواهید داشت و می‌توانید آنها را دانلود کنید.
]]>
قرار دادن رمز عبور برای دسترسی به SIRI 2017-06-17T11:37:09+01:00 2017-06-17T11:37:09+01:00 tag:http://informationtecknologychannel.mihanblog.com/post/5737 رضا عارفان در صورتی که بر روی گوشی iPhone خود از Siri استفاده می‌کنید، حتماً می‌دانید که با نگه‌داشتن کلید Home می‌توان به آن دسترسی داشت. از Siri می‌توان برای دسترسی به اطلاعات درون گوشی نیز بهره برد. از این رو شاید ترجیح بدهید تا برای دسترسی به آن یک رمز عبور تعیین کنید تا دیگر افراد نتوانند از آن استفاده کنند. به ویژه که این وقتی گوشی در حالت قفل نیز قرار دارد می‌توان Siri را فراخوانی کرد. در این ترفند به نحوه‌ی انجام این کار پی‌دازیم.بدین منظور:ابتدا وارد Settings شوید.سپس General را انتخاب کنید.

siri, گوشی آیفون

در صورتی که بر روی گوشی iPhone خود از Siri استفاده می‌کنید، حتماً می‌دانید که با نگه‌داشتن کلید Home می‌توان به آن دسترسی داشت. از Siri می‌توان برای دسترسی به اطلاعات درون گوشی نیز بهره برد. از این رو شاید ترجیح بدهید تا برای دسترسی به آن یک رمز عبور تعیین کنید تا دیگر افراد نتوانند از آن استفاده کنند. به ویژه که این وقتی گوشی در حالت قفل نیز قرار دارد می‌توان Siri را فراخوانی کرد. در این ترفند به نحوه‌ی انجام این کار پی‌دازیم.

بدین منظور:
ابتدا وارد Settings شوید.
سپس General را انتخاب کنید.
حال Passcode Lock را لمس نمایید.
در این مرحله اطمینان پیدا کنید یک رمز عبور در قسمت Passcode Lock فعال است.
سپس از قسمت Allow Access When Locked گزینه‌ی Siri را بر روی ON تنظیم نمایید.
اکنون به هنگام دسترسی به Siri از شما درخواست رمز عبور می‌شود.
منبع:tarfandestan.com

]]>
آموزش نصب ۶ اکانت تلگرام در یک گوشی + فایل های لازم 2017-06-16T11:54:37+01:00 2017-06-16T11:54:37+01:00 tag:http://informationtecknologychannel.mihanblog.com/post/5755 رضا عارفان پس از ارائه آموزش و برنامه های لازم جهت راه اندازی ۴ اکانت برای بیتاک و ۳ اکانت برای واتس اپ امروز قصد انتشار و معرفی برنامه های لازم جهت فعال سازی چند اکانت (۲، ۳۳ یا تعداد بیشتر) در برنامه تلگرام برای سیستم عامل اندروید را داریم که کاملا معتبر و امن بوده و برای نشان دادن عملی بودن، این روش توسط اندروید سیتی تست شده و تصویر و اسکرین شات زیر برای شما دوستان قرار داده شده است.لازم به ذکر است این برنامه ها برای اولین بار به صورت یکجا تست و در دنیای اندروید م آموزش نصب 6 اکانت تلگرام در یک گوشی + فایل های لازم

پس از ارائه آموزش و برنامه های لازم جهت راه اندازی ۴ اکانت برای بیتاک و ۳ اکانت برای واتس اپ امروز قصد انتشار و معرفی برنامه های لازم جهت فعال سازی چند اکانت (۲، ۳۳ یا تعداد بیشتر) در برنامه تلگرام برای سیستم عامل اندروید را داریم که کاملا معتبر و امن بوده و برای نشان دادن عملی بودن، این روش توسط اندروید سیتی تست شده و تصویر و اسکرین شات زیر برای شما دوستان قرار داده شده است.لازم به ذکر است این برنامه ها برای اولین بار به صورت یکجا تست و در دنیای اندروید معرفی شده و روش های مشابه در سایت های دیگر عموما با استفاده از تلگرام های رنگی صورت گرفته که امنیت  آن ها به هیچ عنوان تایید نمی شود.


نحوه نصب و استفاده از برنامه ها :

راه اندازی اکانت ها بسیار ساده بوده و فقط کافیست برنامه های زیر را دانلود و آن ها را دقیقا مانند نسخه عادی تلگرام نصب و فعال سازی کنید.

توجه داشته باشید که برای فعال سازی هر تلگرام نیاز به یک شماره سیمکارت جداگانه دارید که البته این سیمکارت فقط برای فعال سازی و اولین اجرا نیاز است که در دسترس باشد و پس از فعال سازی نیازی به حضور فیزیکی آن خط در کنار شما نمی باشد!

همچنین برای فعال سازی هر خط نیازی به جابه جایی سیمکارت نیست و مهم دریافت کد فعالسازی و وارد کردن آن در گوشی اصلی می باشد.

و نهایتا می گوییم برای دسترسی به آخرین نسخه از ۳ برنامه نخست لینک آن ها را به صورت غیر مستقیم و از صفحه اختصاصی خودشان قرار دادیم.

ناگفته نماند اکثر برنامه های زیر برای اجرای صحیح نیاز به نسخه اندروید ۳ و بالاتر دارند.

به تعداد نیاز از برنامه های زیر برای داشتن چند اکانت در تلگرام دانلود نمایید :

]]>
آموزش جلوگیری از هک وای فای | چگونه از شر سارق های اینترنتی راحت شویم 2017-06-16T11:53:02+01:00 2017-06-16T11:53:02+01:00 tag:http://informationtecknologychannel.mihanblog.com/post/5754 رضا عارفان طی ماه های گذشته اخبار زیادی را پیرامون نرم افزارهایی شنیدیم که میتوانستند تنها با یک کلیک مودم را هک کنند و از سیستم رمز آن عبور کنند . در این پست آموزشی قصد داریم تا آموزش بالابردن امنیت شبکه را بدهیم تا کاربران از این دست دزدی ها در امان باشند . حتما طی ماه های اخیر شاید این اتفاق برای شما هم زیاد افتاده باشد که افت ناگهانی سرعت اینترنت داشته باشید و یا اینکه حجم اینترنت شما به یکباره تمام شده باشد . معمولا در این مواقع بسیاری از افراد ، مقصر را سرویس دهنده اینترنت میدانند . در حال
آموزش جلوگیری از هک وای فای | چگونه از شر سارق های اینترنتی راحت شویم
طی ماه های گذشته اخبار زیادی را پیرامون نرم افزارهایی شنیدیم که میتوانستند تنها با یک کلیک مودم را هک کنند و از سیستم رمز آن عبور کنند . در این پست آموزشی قصد داریم تا آموزش بالابردن امنیت شبکه را بدهیم تا کاربران از این دست دزدی ها در امان باشند . 
حتما طی ماه های اخیر شاید این اتفاق برای شما هم زیاد افتاده باشد که افت ناگهانی سرعت اینترنت داشته باشید و یا اینکه حجم اینترنت شما به یکباره تمام شده باشد . معمولا در این مواقع بسیاری از افراد ، مقصر را سرویس دهنده اینترنت میدانند . در حالی که اینگونه نیست و آن ها خبر از هک شدنشان ندارند . اولین موردی که باید مورد بررسی قرار بگیرد این است که آیا هک شده ایم ؟

چه وسایلی به مودم متصل شده است ؟

ابتدا باید از این قضیه مطمئن شویم که چه وسایل و گوشی هایی به مودم وصل شده است . برای اینکار میتوانید نرم افزار Fing Network Tools را دانلود و نصب کنید . این نرم افزار امکانات بشماری را به شما خواهد داد که یک از آن ها رصد افرادی که به مودم وصل شده اند میباشد . میتوانید این نرم افزار را از اپ استور دانلود کنید . 

چه کارهایی را باید انجام دهیم تا هک نشویم ؟

نرم افزارهایی که برای هک مودم منتشر شده اند ، با اینکه قادر به عبور از رمز بسیاری از مودم ها هستند ، اما تمامی سیستم رمزگذاری را نمیتوانند دور بزنند . یکی از بهترین و امن ترین سیستم رمزگذاری روی مودم ها سیستم WPA2-PSK میباشد . چنانچه مودم را روی این سیستم رمزگذاری بگذارید ، هیچ نرم افزاری تا زمان نگارش این پست آموزشی ، قادر به عبور از رمز وای فای شما نخواهد بود . برای اینکار باید وارد تنظیمات مودم شوید . بسیاری از مودم ها با وارد کردن آی پی 192.168.1.1 در مرورگر وارد تنظیمات مودم میشود . اما آی پی بعضی از مودم ها اینطور نیست و باید برای اینکار آی پی دیگری را وارد کنید . برای دیدن آی پی مورد نظر میتوانید به دفترچه راهنمای خود مودم مراجعه کنید . پس از ورود به تنظیمات مودم باید Interface Setup بروید و در آنجا Wireless را انتحاب کنید . حال دنبال گزینه Authentication Type باشید و پس از یافتن آن ، نوع پسورد را روی گزینه WPA2-PSK قرار دهید . 

روشی مطمئن برای جلوگیری از نفوذ :

شاید هنوز افراد زیادی باشند که نگران به سرقت رفتن حجم اینترنتشان باشند و بخواهند از روش های دیگر برای جلوگیری از هک شدن استفاده کنند . روش دوم استفاده از Mac Address میباشد . فعلا قطعی ترین و امن ترین راه باری جلوگیری از سو استفاده ها و دزدی ها این مورد میباشد . طی این روش شما در مودم تعریف میکنید که چه وسایلی قادر خواهند بود به مودم وصل شوند و سایر وسایل حتی با داشتن پسورد مودم ، قادر به وصل شدن نباشند . 
برای اینکه بتوانید به تنظیمات Mac Adress روی مودم دسترسی پیدا کنید ، مجددا باید وارد تنظیمات مودم شوید . همان طور که در بالا ذکر شد ، با زدن آی پی 192.168.1.1 در مرورگر میتوانید وارد تنظیمات مودم شوید . به مسیر Interface Setup و سپس Wireless شوید و Wireless Mac Adress را روی Activate قرار دهید . پس از فعال کردن این گزینه قادر خواهید بود تا مک آدرس گوشی و لپ تاپ هایتان را وارد این قسمت کنید و دیگر خیالتان از هک شدن راحت شود . 
برای اینکه مک آدرس را در گوشی هایتان پیدا کنید ، کافی است تا به مسیر زیر بروید و WiFi-Adress را در قسمت تنظیمات مک آدرس مودم وارد کنید . برای گوشی های آیفون و همچنین آیپد میتوانید مسیر زیر را دنبال کنید .
Setting << General << About << Wi-Fi Adress
همچنین اگر از سیستم عامل مکینتاش و لپ تاپ های اپل استفاده میکنید ، میتوانید نرم افزار System Preferences را باز کنید و سپس وارد Network شوید . گزینه Advanced را انتخاب کنید . حال در سربرگ وای فای مک آدرس را خواهید یافت . 
]]>
چگونه میتوان عکس و فیلم های اینستاگرام را توسط تلگرام دانلود کرد ؟ 2017-06-16T11:52:35+01:00 2017-06-16T11:52:35+01:00 tag:http://informationtecknologychannel.mihanblog.com/post/5753 رضا عارفان در این پست قصد آموزش کاربردی دانلود تصاویر و ویدیوهای اینستاگرام را داریم . نرم افزارهای زیادی برای اینکار ارائه شده است که بعضی از آن ها پولی هستند و بسیاری از آن ها به صورت رایگان ارائه میشوند . مشکل بسیاری از این نرم افزارها هم از کار افتادن آن ها بعد از مدت کوتاهی میباشد . اما امروز قصد معرفی روباتی در تلگرام را داریم تا این کار را به راحترین و بهترین حالت ممکن انجام دهد .&nbsp;ابتدا روبات @instasave_bot را در تلگرام خود اضافه کنید . برای اصافه کردن این روبات باید ابتدا متن&nbsp;@insta
چگونه میتوان عکس و فیلم های اینستاگرام را توسط تلگرام دانلود کرد ؟

در این پست قصد آموزش کاربردی دانلود تصاویر و ویدیوهای اینستاگرام را داریم . نرم افزارهای زیادی برای اینکار ارائه شده است که بعضی از آن ها پولی هستند و بسیاری از آن ها به صورت رایگان ارائه میشوند . مشکل بسیاری از این نرم افزارها هم از کار افتادن آن ها بعد از مدت کوتاهی میباشد . اما امروز قصد معرفی روباتی در تلگرام را داریم تا این کار را به راحترین و بهترین حالت ممکن انجام دهد . 

ابتدا روبات @instasave_bot را در تلگرام خود اضافه کنید . برای اصافه کردن این روبات باید ابتدا متن @instasave_bot را برای یکی از دوستانتان ارسال کنید و سپس روی آن کلیک کنید . 

 

دانلود ویدیو و آهنگ و عکس از اینستاگرام | آموزش دانلود ویدیو و فیلم از اینستاگرام - NIC

 

حال بر روی Start کلیک کنید تا روبات شروع به فعالیت کند و وضعیت آن مانند حالت زیر شود . 

 

دانلود ویدیو و آهنگ و عکس از اینستاگرام | آموزش دانلود ویدیو و فیلم از اینستاگرام - NIC

 

در این مرحله فقط کافی است تا لینک عکس ها و فیلم های اینستاگرام را به روبات بدهید تا به سرعت آن ها را دانلود کند . برای به دست آوردن لینک ویدیو و یا عکسی که در نرم افزار اینستاگرام قرار دارد ، فقط کافی است روی 3 نقطه کنار هر ویدیو و یا عکس کلیک کنید و سپس گزینه Copy Link را بزنید . 

 

دانلود ویدیو و آهنگ و عکس از اینستاگرام | آموزش دانلود ویدیو و فیلم از اینستاگرام - NIC

 

دانلود ویدیو و آهنگ و عکس از اینستاگرام | آموزش دانلود ویدیو و فیلم از اینستاگرام - NIC

 

حال باید لینک کپی شده را در روبات پیست کنید و منتظر باشید تا روبات فایل مورد نظر را بفرستد . به همین راحتی میتوانید فایل های داخل اینستاگرام را در گوشی به کمک تلگرام ذخیره کنید . 

 

دانلود ویدیو و آهنگ و عکس از اینستاگرام | آموزش دانلود ویدیو و فیلم از اینستاگرام - NIC

]]>
چگونه میتوان با وجود دکمه هوم جدید آیفون 7 ، آن را ریست کرد ؟ 2017-06-16T11:52:07+01:00 2017-06-16T11:52:07+01:00 tag:http://informationtecknologychannel.mihanblog.com/post/5752 رضا عارفان آموزش ریست کردن آیفون 7 اپل :&nbsp;همان طور که میدانید دکمه معروف و مشهور آیفون 7 کاملا تغییر کرده است و تلفیقی از ترک پد مک بوک و دکمه آیفون 6اس شده است . دلیل اصلی این تغییر اساسی هم کاربرد بیشتر و البته خرابی کمتر میباشد . طبق آمار بیشترین خرابی آیفون ها مربوط به دکمه هوم بود و اپل با این تغییر ، میخواهد آمار خرابی گوشی ها را کاهش دهد . البته ویژگی های جذابی هم به این دکمه اضافه شده است . بسیار کم و نادر پیش می آید که آیفون و سیستم عامل قدرتمندش دچار مشکل شود و دستگاه هنگ کند ، اما اگر
چگونه میتوان با وجود دکمه هوم جدید آیفون 7 ، آن را ریست کرد ؟

آموزش ریست کردن آیفون 7 اپل : 

همان طور که میدانید دکمه معروف و مشهور آیفون 7 کاملا تغییر کرده است و تلفیقی از ترک پد مک بوک و دکمه آیفون 6اس شده است . دلیل اصلی این تغییر اساسی هم کاربرد بیشتر و البته خرابی کمتر میباشد . طبق آمار بیشترین خرابی آیفون ها مربوط به دکمه هوم بود و اپل با این تغییر ، میخواهد آمار خرابی گوشی ها را کاهش دهد . البته ویژگی های جذابی هم به این دکمه اضافه شده است . بسیار کم و نادر پیش می آید که آیفون و سیستم عامل قدرتمندش دچار مشکل شود و دستگاه هنگ کند ، اما اگر دستگاه هنگ کرد ، راه حل چیست ؟ و چه باید کرد که دوباره آیفون شروع به کار کند ؟
همان طور که در آموزش های گذشته گفته بودیم برای آیفون های گذشته ، نیاز بود تا دکمه هوم و دکمه پاور را برای ۱۵ ثانیه نگه داریم تا گوشی خاموش و مجددا روشن شود . اما برای آیفون 7 راه دیگری در نظر گرفته شده است : 
۱ :‌ دکمه پاور را که در سمت راست گوشی میباشد را نگه دارید . 
۲ :‌ در این لحظه باید از سمت چپ گوشی ، دکمه کم کردن صدا را بگیرید . دقت کنید که این دو دکمه را باید همزمان با هم گرفته باشید . 
۳ : این کار را تا زمانی که صفحه نمایش خاموش شده و مجددا روشن شده نگه دارید . پس از روشن شدن مجدد گوشی ، میتوانید دکمه ها را رها کنید . 
]]>
ترفند استفاده از باتری | چگونه باتری آیفون را شارژ کنیم که سایکل کمتری بیندازد و عمر باتری بیشتر شود ؟ 2017-06-16T11:51:37+01:00 2017-06-16T11:51:37+01:00 tag:http://informationtecknologychannel.mihanblog.com/post/5751 رضا عارفان آموزش استفاده درست از باتری آیفون :شاید بتوان گفت که باتری، یکی از حساس ترین بخش‌های موجود در تلفن‌های هوشمندمان باشد. درست است که باتری‌ها معمولا عمری مفید تا چند سال محدود را دارند اما کاربران بازهم سعی می‌کنند که در این مدت، نهایت استفاده را از باتری داشته باشند. حال برای اینکه طول عمر این باتری‌ها را افزایش داد چه کار باید کرد؟ از 0 تا 100 شارژ نکنید!احتمالا شنیده اید که تلفن‌های هوشمند چرخه شارژی بین 300 تا 500 مرتبه دارند و لپتاپ‌های اپل هم پس از 1000 باز شارژ شدن، تنها از 80 درصد ظر
ترفند استفاده از باتری | چگونه باتری آیفون را شارژ کنیم که سایکل کمتری بیندازد و عمر باتری بیشتر شود ؟

آموزش استفاده درست از باتری آیفون :

شاید بتوان گفت که باتری، یکی از حساس ترین بخش‌های موجود در تلفن‌های هوشمندمان باشد. درست است که باتری‌ها معمولا عمری مفید تا چند سال محدود را دارند اما کاربران بازهم سعی می‌کنند که در این مدت، نهایت استفاده را از باتری داشته باشند. حال برای اینکه طول عمر این باتری‌ها را افزایش داد چه کار باید کرد؟ از 0 تا 100 شارژ نکنید!

احتمالا شنیده اید که تلفن‌های هوشمند چرخه شارژی بین 300 تا 500 مرتبه دارند و لپتاپ‌های اپل هم پس از 1000 باز شارژ شدن، تنها از 80 درصد ظرفیت باتری استفاده می‌کنند. یکی از روش‌هایی که بسیاری از کاربران انجام می‌دهند، شارژ کردن باتری از 0 تا 100 درصد به صورت کامل است، اما شاید برخی ندانند که این کار باعث رخ دادن مشکلی به نام "تاثیر بر حافظه" می‌شود.

این مشکل چیست؟

مشکل تاثیر بر روی حافظه باتری، در حقیقت مربوط به عادت باتری درباره نحوه شارژ کردن دستگاهتان می‌شود. برای مثال، باتری شما همواره به یاد دارد که شما باتری را زمانی که به صفر می‌رسد شارژ نمی‌کنید. برای مثال، وقتی که باتری شما دربازه 20 تا 80 درصد شارژ می‌شود، باتری به خاطر دارد که 40 درصد از ظرفیتش خالی مانده است (0 تا 20 و 80 تا 100 درصد). البته این مشکل برای باتری‌های قدیمی تر بوده و برای باتری‌های لیتیومی تلفن هوشمند شما به صورت دیگری است. در واقع شما باید اغلب باتری را شارژ کنید اما نه تمام روز و اینکه نباید بگذارید که باتری به صفر درصد برسد.

باتری را از 0 تا 100 درصد شارژ نکنید!

قانون باتری‌های لیتیومی به این گونه است که پس از رسیدن شارژ باتری به کمتر از 50 درصد، شما می‌توانید دستگاه را به برق وصل کنید. البته باز هم به یاد داشته باشید که به صفر درصد نرسد. اما این تمام ماجرا نیست؛ شما در واقع نباید باتری تا به طور کامل تا 100 درصد شارژ کنید، چرا که این کار باعث کاهش عمر باتری شما در مرور زمان خواهد شد.

 

آموزش استفاده درست از باتری آیفون

 

چه زمانی باید باتری را به صورت کامل شارژ کرد ؟

افراد ماهر در زمینه باتری معمولا پیشنهاد می‌کنند که کاربران باید باتری را هر یک ماه یک بار از 0 تا 100 درصد شارژ کنند و برای باقی روزهای ماه به همان رویه ذکر شده در بالا ادامه دهند. این اقدام در واقع برای کالیبره کردن باتری دستگاه است که می‌تواند طول عمر باتری را افزایش دهد. جالب است بدانید که این موضوع برای لپتاپ‌های امروزی نیز کاملا صادق است!

آیا می‌توان هر شب، باتری تلفن هوشمند را شارژ کرد ؟

تلفن‌های هوشمند جدید به اندازه‌ای هوشمند هستند که زمان شارژ شدن کامل، دریافت انرژی را به طور کامل متوقف کند. برای همین، مشکلی نیست اگر تلفن هوشمند خود را از شب تا صبح به شارژ متصل کنید. البته اینجا باید اشاره کنیم که افراد ماهر در این زمینه پیشنهاد می‌کنند که در هنگام شارژ، تلفن هوشمند را از قاب خود خارج کنید؛ قاب‌هایی که منجر به افزایش حرارت دستگاه می‌شود.

آیا استفاده از شارژ سریع کار درستی است؟

بسیاری از تلفن‌های هوشمند اندرویدی موجود در بازار از ویژگی به نام شارژ سریع برخوردار هستند. سامسونگ با فناوری "شارژ فوق العاده سریع" مدتی است که در صحنه رقابت حضور دارد. موتورولا نیز با فناوری توربو شارژ خود، به شما وعده می‌دهد که با کمتر از 15 دقیقه شارژ کردن دستگاه، بتوان تا 8 ساعت از آن استفاده کرد! این تلفن‌های هوشمند معمولا از یک کد خاص در چیپست‌هایشان برخوردارند که به آن‌ها، Power Manager IC یا به عبارتی PMIC می‌گویند. به کمک این ویژگی، ولتاژ بیشتر از حد به باتری شما وارد شده که باعث شارژ شدن سریع آن می‌شود. محصولات اپل در حال حاضر از این ویژگی استفاده نمی‌کنند چرا که باعث گرمای بیش از حد باتری شده و گرمای زیاد، به نوعی یک دشمن برای باتری به شمار می‌رود! همچنین تاثیرات در دراز مدت موردی است که شاید برخی کاربران متوجه آن شده باشند. برای همین، اگر نیاز چندانی به این ویژگی ندارید، آن را خاموش کنید.

آیا می‌توان از هر شارژی استفاده کرد؟

اگر قرار باشد که از یک شارژر متفرقه برای شارژ کردن دستگاه خود استفاده کنید، ابتدا مطمئن شوید که مشخصات آن با مشخصات شارژر تلفن هوشمند خودتان برابری می‌کند. همچنین حتما مطمئن شوید که شارژری که استفاده می‌کنید، جنس اصلی باشد و نیز مورد تایید شرکت سازنده تلفن هوشمندتان باشد. شارژرهای ارزان که در بازار یافت می‌شود چندان برای باتری شما ایمن نیست و می‌تواند مشکلات بسیار جدی ایجاد کند!

]]>
آیا با خیال‌راحت از شارژرهای فندکی ماشین برای شارژ کردن آیفون استفاده کنیم؟مقاله ویژه تیم تحریریه NIC 2017-06-16T11:51:05+01:00 2017-06-16T11:51:05+01:00 tag:http://informationtecknologychannel.mihanblog.com/post/5750 رضا عارفان استفاده از شارژر ماشینی برای شارژ کردن آیفون :همانطور که می‌دانید، یکی از لوازم جانبی که در خودروها استفاده می‌شود، شارژرهای فندکی است که برای شارژ کردن تلفن هوشمند شما استفاده می‌شود. اما آیا استفاده از این محصولات برای تلفن هوشمند شما مناسب است؟ در ادامه به این سوال پاسخ خواهیم داد.آیا از شارژر فندکی برای شارژ کردن آیفون استفاده کنیم ؟شاید برخی با اتصال شارژ خودرو به آیفون فکر کنند که این دستگاه در حال نابود کردن باتری دستگاه من است. در واقع وقتی شما شارژر فندکی یک خوردوی عادی را به یک آ
آیا با خیال‌راحت از شارژرهای فندکی ماشین برای شارژ کردن آیفون استفاده کنیم؟مقاله ویژه تیم تحریریه NIC

استفاده از شارژر ماشینی برای شارژ کردن آیفون :

همانطور که می‌دانید، یکی از لوازم جانبی که در خودروها استفاده می‌شود، شارژرهای فندکی است که برای شارژ کردن تلفن هوشمند شما استفاده می‌شود. اما آیا استفاده از این محصولات برای تلفن هوشمند شما مناسب است؟ در ادامه به این سوال پاسخ خواهیم داد.

آیا از شارژر فندکی برای شارژ کردن آیفون استفاده کنیم ؟

شاید برخی با اتصال شارژ خودرو به آیفون فکر کنند که این دستگاه در حال نابود کردن باتری دستگاه من است. در واقع وقتی شما شارژر فندکی یک خوردوی عادی را به یک آیفون با باتری 1810 میلی آمپری متصل کنید، دستگاه شما به نوعی 181 میلی آمپر از باتری خود را از دست می‌دهد و شما باید آن را مجددا شارژ کنید.

بسیاری از منابع به این مورد اشاره کرده اند که دستگاه‌های شما استانداردهای خاصی را در زمینه شارژ شدن دارند و نباید هرنوع شارژری را حتی شارژرهای خودرو را به راحتی به دستگاه متصل کرد.

براساس استاندارد اپل، شارژرهای این شرکت درجه‌ای بین 1 تا 2.4 آمپر دارند و شارژی که شما در خودرو استفاده می‌کنید باید از همین استاندارد پیروی کند. در اینجا بد نیست به یک نکته دیگر هم اشاره کنیم.

آمپر میزان انرژی وارد شده به دستگاه شما را نشان می‌دهد، اما ولتاژ، شدت جریان برق ورودی را به شما می‌گوید و معمولا در تلفن‌های هوشمند، باتری با ولتاژ 3.7 تا 3.8 ولت شارژ می‌شوند؛

هرچه ولتاژ بیشتر باشد، سرعت شارژ شدن دستگاه نیز افزایش خواهد یافت و می‌تواند برای باتری مضر باشد.

برای همین، هنگام خرید یک شارژر مخصوص خودرو، مطمئن شوید که میزان آمپر و ولتاژ آن با استاندارد اپل نیز یکسان است. همچنین پیشنهاد می‌کنیم که از شارژرهای خودرو با پورت USB استفاده کنید.

پس در نهایت چه باید کرد؟

نظر ما این نوع شارژرها برای خودروها در صورتی که از استانداردهای معمول دستگاه شما استفاده کند، مانعی ندارند و می‌توان از آنها استفاده کرد.

]]>
چگونه میتوانیم بدون هیچ ابزاری ، در تلگرام فایل گیف بسازیم و ارسال کنیم؟ 2017-06-16T11:50:29+01:00 2017-06-16T11:50:29+01:00 tag:http://informationtecknologychannel.mihanblog.com/post/5749 رضا عارفان فایل گیف یک پسوند سه حرفی از فایل های گرافیکی میباشد که با وجود محدودیت های زیادی که دارد ، از محبوبیت زیادی برخوردار است .&nbsp;این فایل ها در واقع به صورت کاملا بی نهایت و البته بدون صدا روی همه گوشی ها اجرا میشود . در این پست قصد داریم تا آموزش تهیه فایل های گیف را توسط گوشی آیفون و البته توسط نرم افزار جذاب تلگرام قرار دهیم .&nbsp;ابتدا نرم افزار تلگرام را از داخل گوشیتان باز کنید .&nbsp;&nbsp;&nbsp;حال یکی از چت ها را باز کنید و بر روی دکمه پایین سمت چپ کلیک کنید .&nbsp;&nbsp;&nbsp;حا
چگونه میتوانیم بدون هیچ ابزاری ، در تلگرام فایل گیف بسازیم و ارسال کنیم؟
فایل گیف یک پسوند سه حرفی از فایل های گرافیکی میباشد که با وجود محدودیت های زیادی که دارد ، از محبوبیت زیادی برخوردار است . 
این فایل ها در واقع به صورت کاملا بی نهایت و البته بدون صدا روی همه گوشی ها اجرا میشود . در این پست قصد داریم تا آموزش تهیه فایل های گیف را توسط گوشی آیفون و البته توسط نرم افزار جذاب تلگرام قرار دهیم .
 
ابتدا نرم افزار تلگرام را از داخل گوشیتان باز کنید . 
 
چگونه میتوانیم بدون هیچ ابزاری ، در تلگرام فایل گیف بسازیم و ارسال کنیم ؟
 
حال یکی از چت ها را باز کنید و بر روی دکمه پایین سمت چپ کلیک کنید . 
 
چگونه میتوانیم بدون هیچ ابزاری ، در تلگرام فایل گیف بسازیم و ارسال کنیم ؟
 
حال از منوی باز شده گزینه دوربین را انتخاب کنید تا به دوربین آیفون دسترسی پیدا کنید .
 
3.jpg
 
حال گوشی را در حالت فیلمبرداری قرار دهید و فیلم مورد نظرتان را بگیرید . 
 
چگونه میتوانیم بدون هیچ ابزاری ، در تلگرام فایل گیف بسازیم و ارسال کنیم ؟
 
پس از گرفتن فیلم بر روی دکمه Sound که در پایین صفحه میباشد کلیک کید . پس از کلیک کردن به صورت خودکار فایل به یک فایل گیف تبدیل میشود . باید با پیغام Sound is now muted , so the video will autoplay and loop like a GIF را ببینید . 
 
چگونه میتوانیم بدون هیچ ابزاری ، در تلگرام فایل گیف بسازیم و ارسال کنیم ؟
 
حال بر روی دکمه Send کلیک کنید تا فایل شما به صورت گیف ارسال شود . 
]]>
8 موردی که حتما برای داشتن سرعت بالای آیفون باید رعایت کنید | مقاله پیشنهادی تیم تحریریه NIC 2017-06-16T11:48:25+01:00 2017-06-16T11:48:25+01:00 tag:http://informationtecknologychannel.mihanblog.com/post/5748 رضا عارفان مطمئنا همه شما با مشکلات متعددی در آیفون خود برخورده اید، اما این مشکلات اصولا دارای راه حل های پیچیده‌ای نیستند، چراکه می‌توان مشکلات نسبتا بزرگ آیفون را به بهترین شکل ممکن حل کرد. حتی در کنار این مشکلات، ترفندهایی هستند که انجام کارها را سریع تر می‌کنند. در ادامه به 8 روش برای حل مشکلات آیفون اشاره ای خواهیم داشت.1. &nbsp;خاموش و روشن کردن دستگاهبرنامه‌های کند؟ فریز شدن دستگاه؟ رفتارهای عجیب دستگاه؟ این ایراداتی است که هر کاربر حداقل یک بار در طول کارکرد با آن برخورد کرده اند و بهترین را
8 موردی که حتما برای داشتن سرعت بالای آیفون باید رعایت کنید | مقاله پیشنهادی تیم تحریریه NIC
مطمئنا همه شما با مشکلات متعددی در آیفون خود برخورده اید، اما این مشکلات اصولا دارای راه حل های پیچیده‌ای نیستند، چراکه می‌توان مشکلات نسبتا بزرگ آیفون را به بهترین شکل ممکن حل کرد. حتی در کنار این مشکلات، ترفندهایی هستند که انجام کارها را سریع تر می‌کنند. در ادامه به 8 روش برای حل مشکلات آیفون اشاره ای خواهیم داشت.

1.  خاموش و روشن کردن دستگاه

برنامه‌های کند؟ فریز شدن دستگاه؟ رفتارهای عجیب دستگاه؟ این ایراداتی است که هر کاربر حداقل یک بار در طول کارکرد با آن برخورد کرده اند و بهترین راه برای شروع رفع مشکل، ریست کردن دستگاه است. معمولا در سیستم عامل مک و iOS، بستن یک برنامه به صورت اجباری کار شما را انجام می‌دهد، اما اگر مشکل شما با این روش حل نشد، این آموزش را طی کنید :

بستن اجباری برنامه در مک:

با فشار دادن دکمه‌های Command – Option و Escape، برنامه‌ای که دچار مشکل شده است را خواهد بست؛ حتی اگر برنامه نخواهد بسته شود!

بستن اجباری برنامه در iOS:

در سیستم عامل iOS، کافیست وارد بخش برنامه‌های اخیر شده و با کشیدن برنامه به سمت بالا، آنرا به صورت اجباری ببندید تا مشکل آن برطرف شود.

ریست کردن اجباری مک :

برای ریست کردن مک، دکمه‌های Command – Control و دکمه پاور را فشار دهید.

ریست کردن اجباری iOS :

دکمه پاور و دکمه هوم را باهم فشار دهید تا زمانی که لوگوی اپل بر روی صفحه ظاهر شود.
 
iphone6_hands_power_off.jpg
 

2.  بررسی فضای خالی

معمولا وقتی حافظه اصلی در چنین محصولاتی پر می‌شود ، دستگاه به درستی عمل نمی‌کند و دچار مشکلات متعددی می‌شود. در سیستم عامل مک، از بخش Apple Menu وارد گزینه About This Mac شده و سپس گزینه Storage را انتخاب کنید. از اینجا می‌توانید حافظه را مدیریت کنید.
برای مشاهده حافظه باقی مانده در iOS از تنظیمات وارد بخش General شده و گزینه Usage را انتخاب کنید. حال بررسی کنید که چقدر حافظه دارید و چقدر می‌توانید حافظه را خالی کنید. پیشنهاد می‌شود که 5 گیگابایت فضای خالی در اختیار داشته باشید.  
 
storage-full.png
 

3.  بروزرسانی نرم افزاری

اپل معمولا برای رفع مشکلات متعدد دستگاه‌هایش، بروزرسانی‌های نرم افزاری منتشر می‌کند. برای همین، بهتر است از تنظیمات هردو دستگاه وارد بخش بروزرسانی نرم افزاری شده و بررسی کنید که آیا برای شما، بروزرسانی نرم افزاری منتشر شده است یا خیر. اگر یک بروزرسانی جدید دریافت کردید، آن را دانلود و نصب کنید.
 
ios-9-automatic-software-update-request.jpg
 

4.  میانبرهای جادویی

میانبرها در مک همیشه به کاربران در زمینه‌های مختلف کمک کرده اند! با یاد داشتن این میانبرها، شما می‌توانید دستورات مورد نظرتان را با سرعت بیشتری در سیستم عامل مک اجرا کنید. این‌ها بهترین میانبرها در مک است: -  Command – Tab برای سوئیچ کردن میان برنامه‌های مختلف -  Command – C برای کپی کردن متن و محتوا -  Command – V برای چسباندن متن و محتوا -  Command – S برای ذخیره فایل -  Command – Q برای خروج سریع از برنامه

5.  دانلود برنامه مدیریت رمز عبور

احتمالا شما هم حساب‌های مختلفی دارید که برای هر کدام یک رمز عبور تعبیه شده است. طبیعتا به خاطر سپردن تمامی این رمزها کاری بسیار دشوار است و برای همین، پیشنهاد می‌شود که از یک برنامه مدیریت رمز استفاده شود. به کمک این برنامه‌ها، تمامی رمزهای عبور شما در یک مکان ذخیره شده و هنگامی که وارد یک حساب می‌شوید، رمز به صورت خودکار وارد شود.  
 
1password.jpg
 

6.  تهیه نسخه پشتیبان

هیچ چیزی مانند از دست دادن اطلاعات ناراحت کننده نیست و برای همین، کارشناسان زیادی تاکید می‌کنند که کاربران از اطلاعاتشان بکاپ بگیرند. شما می‌توانید به کمک برنامه‌های مختلف، اطلاعات ضروری که دارید را در یک فضای مشخص ذخیره کنید. ذخیره در هارد اکسترنال یکی از روش‌های کاربردی است و اگر دوست دارید کمی دسترسی بیشتری داشته باشید، از فضاهای ابری مانند iCloud استفاده کنید.  
 
icloud_backup_info_iphone_6_hero.jpg
 

7.  حذف حافظه پنهان در سافاری

یکی از دلایلی که باعث کند شدن دستگاه می‌شود، حافظه پنهانی است که در سافاری ذخیره شده است. معمولا مرورگر سافاری در پس زمینه و در هنگام استفاده، اطلاعات متنوعی را در خود ذخیره می‌کند و حذف کردن این اطلاعات می‌تواند کمک شایانی در افزایش سرعت دستگاه شما داشته باشد.  

8.  استفاده از Siri Spotlight

در آیفون و آیپد آیا تابحال شده است که به دنبال برنامه‌های پرکاربرد خود در یک جا باشید؟ Siri Spotlight دقیقا برای همین هدف طراحی شده است. به کمک Siri Spotlight، تمامی برنامه‌های شما که از آن‌ها استفاده زیادی داشته اید در یک مکان جمع شده و شما می‌توانید به راحتی از آن‌ها استفاده کنید. برای همین، پیشنهاد می‌شود این ویژگی را فعال کنید.
 
13261-7893-SiriiOS9WWDC-l.jpg
]]>
چگونه بدون فشردن دکمه هوم، فقل آیفون و آیپد را باز کنیم؟ 2017-06-16T11:47:58+01:00 2017-06-16T11:47:58+01:00 tag:http://informationtecknologychannel.mihanblog.com/post/5747 رضا عارفان اپل در سیستم عامل iOS 10، شکل و شمایل و نحوه کار کردن با صفحه قفل آیفون و آیپد را به کلی تغییر داد. پس از دریافت این نسخه، شما باید دکمه هوم را فشار دهید تا آیفون یا آیپد شما آنلاک شود. اما مسلما عده زیادی هستند که نمی‌خواهند دکمه هوم را فشار دهند و می‌خواهند همانند قبل، فقط با یک بار لمس دکمه، قفل صفحه باز شود. در ادامه به شما آموزش می‌دهیم که چگونه بدون فشردن دکمه هوم و تنها با لمس سنسور اثر انگشت، قفل صفحه را باز کنید.&nbsp;&nbsp;در&nbsp;iOS 10، هنگامی که آیفون را همانند یک اپل واچ بالا
چگونه بدون فشردن دکمه هوم، فقل آیفون و آیپد را باز کنیم؟
اپل در سیستم عامل iOS 10، شکل و شمایل و نحوه کار کردن با صفحه قفل آیفون و آیپد را به کلی تغییر داد. پس از دریافت این نسخه، شما باید دکمه هوم را فشار دهید تا آیفون یا آیپد شما آنلاک شود. اما مسلما عده زیادی هستند که نمی‌خواهند دکمه هوم را فشار دهند و می‌خواهند همانند قبل، فقط با یک بار لمس دکمه، قفل صفحه باز شود. در ادامه به شما آموزش می‌دهیم که چگونه بدون فشردن دکمه هوم و تنها با لمس سنسور اثر انگشت، قفل صفحه را باز کنید.
 
Untitled-1.png
 
در iOS 10، هنگامی که آیفون را همانند یک اپل واچ بالا میاورید، صفحه نمایش دستگاه شما روشن می‌شود. اگر که دستگاه شما فاقد تاچ آیدی است باید به فشردن دکمه و وارد کردن رمز عبور عادت کنید، اما اگر دستگاه شما از سنسور اثر انگشت استفاده می‌کند، می‌توانید با بالا آوردن آیفون، صفحه آنرا روشن کرده و با یک بار لمس دکمه هوم، قفل آن را باز کنید. برای این کار:
 
1. وارد تنظیمات آیفون یا آیپد خود شوید.
2. وارد بخش General شوید.
3. حال گزینه Accessibility را در این بخش پیدا کنید.
4. گزینه Home Button را پیدا کرده و آنرا انتخاب کنید.
5. از انتهای صفحه، گزینه Rest Finger To Open را روشن کنید.
 
از این پس کافیست که انگشت خود را روی دکمه هوم نگه داشته تا قفل آیفون شما باز شود. 
]]>
چگونه متوجه شویم که زمان تعویض باتری آیفون فرا رسیده است؟ 2017-06-16T11:46:11+01:00 2017-06-16T11:46:11+01:00 tag:http://informationtecknologychannel.mihanblog.com/post/5746 رضا عارفان باتری یک بخش فوق العاده حساس در آیفون‌های اپل است. تلفن‌ هوشمند شما به کمک باتری انرژی می‌گیرد و ازآنجایی که استفاده ما از این محصولات فوق العاده بیشتر شده است، استفاده از باتری هم به طبع افزایش پیدا می‌کند. اصولا سیستم باتری به گونه ای است که پس از مدتی، عملکرد آن دیگر مانند حالت اول نمی‌شود و کاربر باید باتری دستگاه خود را عوض کند، اما دقیقا چه زمانی باید این کار را انجام داد؟&nbsp;زمانی که برای اولین بار از تلفن هوشمند استفاده می‌کنید، عملکرد باتری دستگاه شما کاملا عادی و در بهترین حالت
چگونه متوجه شویم که زمان تعویض باتری آیفون فرا رسیده است؟
باتری یک بخش فوق العاده حساس در آیفون‌های اپل است. تلفن‌ هوشمند شما به کمک باتری انرژی می‌گیرد و ازآنجایی که استفاده ما از این محصولات فوق العاده بیشتر شده است، استفاده از باتری هم به طبع افزایش پیدا می‌کند. اصولا سیستم باتری به گونه ای است که پس از مدتی، عملکرد آن دیگر مانند حالت اول نمی‌شود و کاربر باید باتری دستگاه خود را عوض کند، اما دقیقا چه زمانی باید این کار را انجام داد؟
 
زمانی که برای اولین بار از تلفن هوشمند استفاده می‌کنید، عملکرد باتری دستگاه شما کاملا عادی و در بهترین حالت ممکن خود خواهد بود. بعد از آن، نحوه استفاده، شرایطی که آیفون قرار دارد، نوع شارژر و غیره، همگی در روند عمکلرد باتری تاثیر خواهند گذاشت و بالاخره زمان آن می‌رسد که باتری دستگاه شما باید تعویض شود. حال چند حالت را برای شما بررسی می‌کنیم تا متوجه شوید چه زمانی برای تعویض باتری آیفون مناسب است.
 
 • اولین روش که مسلما یکی از بهترین و دقیق ترین روش‌هاست، بررسی کردن سایکل باتری آیفون شماست. برای این کار، برنامه‌های زیادی وجود دارد ولی اگر از سیستم عامل مک استفاده می‌کنید، ابتدا برنامه CoconutBattery را برای کامپیوتر دانلود کرده و سپس آیفون و حتی آیپد را به دستگاه وصل کنید. سپس بررسی کنید که سایکل باتری دستگاه شما چقدر می‌باشد. پیشنهاد می‌شود اگر سایکل باتری بیشتر از 800 بود، باتری دستگاه را تعویض کنید.
 
 • موضوع دوم بیشتر به صورت تجربی می‌باشد. اگر شما از آن دسته کاربرانی هستید که زیاد از پاوربانک یا شارژرهای خودرو استفاده می‌کنید، باید بدانید که تلفن هوشمند شما بیشتر از هر محصول دیگری احتمالا به تعویض باتری احتیاج خواهد داشت. شارژرهای خودرو و پاوربانک‌ها اصولا به باتری شما بعد از مدتی آسیب وارد می‌کنند که پیش از این در سایر پست‌ها توضیح داده بودیم. پیشنهاد می‌کنیم که از شارژرهای خودروی ایمن مانند محصولات موشی استفاده کنید. در زمینه پاوربانک‌ها هم محصولاتی را انتخاب کنید که با آیفون شما هماهنگی لازم را داشته باشد. 
 
 • مورد سوم نیز آمار و ارقام دقیقی را در اختیار شما قرار نمی‌دهد و بیشتر به تجربه شما بستگی دارد. یکی از روش‌ها برای اینکه متوجه شوید باتری شما نیاز به تعویض دارد، بررسی میزان مصرف باتری و مقایسه آن با گذشته است. برای مثال، شاید تلفن هوشمند شما در گذشته حداقل یک روز شارژدهی می‌کرد و حال هر روز مجبور هستید دوبار آن را شارژ کنید. این موضوع حداقل از یک سال پس از استفاده شروع می‌شود و اگر چنین موردی را مشاهده کردید، بهتر است باتری دستگاه را تعویض کنید.
 
 • درنهایت می‌خواهیم یکی از روش‌های ساده را به شما اعلام کنیم. باتری دستگاه شما معمولا از 100 درصد آغاز شده و بر روی صفر درصد خاموش خواهد شد و معمولا پیشنهاد می‌شود که باتری در نزدیکی 5 درصد به برق وصل شود. حال اگر دستگاه شما در نزدیکی 5 درصد خاموش می‌شود و حتی به درجات کمتر هم نمی‌رسد، این موضوع نشان می‌‌دهد که کم کم زمان آن رسیده که باتری را عوض کنید.
]]>
مهاجرت از اندروید به آیفون؛ چگونه اطلاعات خود را به دستگاه جدید منتقل کنیم؟ 2017-06-16T11:45:42+01:00 2017-06-16T11:45:42+01:00 tag:http://informationtecknologychannel.mihanblog.com/post/5745 رضا عارفان کاربران زیادی هستند که از سیستم عامل اندروید به سیستم عامل iOS مهاجرت می‌کنند و دلایل زیادی هم برای این کار وجود دارد که پیش از این به آن‌ها اشاره داشته ایم. اما در زمان جابجایی میان این دو، کاربران نگرانی زیادی درباره انتقال اطلاعات خود دارند و فکر می‌کنند که احتمال از دست رفتن این اطلاعات زیاد است. حال در ادامه به شما آموزش خواهیم داد که چگونه بدون مشکل خاصی از اندروید به آیفون مهاجرت کنید.&nbsp;برای انتقال اطلاعات به چه چیزهایی نیاز داریم؟سیستم عامل iOS 9 و جدیدترآیفون 5 یا مدل‌‌های جدی
مهاجرت از اندروید به آیفون؛ چگونه اطلاعات خود را به دستگاه جدید منتقل کنیم؟
کاربران زیادی هستند که از سیستم عامل اندروید به سیستم عامل iOS مهاجرت می‌کنند و دلایل زیادی هم برای این کار وجود دارد که پیش از این به آن‌ها اشاره داشته ایم. اما در زمان جابجایی میان این دو، کاربران نگرانی زیادی درباره انتقال اطلاعات خود دارند و فکر می‌کنند که احتمال از دست رفتن این اطلاعات زیاد است. حال در ادامه به شما آموزش خواهیم داد که چگونه بدون مشکل خاصی از اندروید به آیفون مهاجرت کنید.
 

برای انتقال اطلاعات به چه چیزهایی نیاز داریم؟

 • سیستم عامل iOS 9 و جدیدتر
 • آیفون 5 یا مدل‌‌های جدیدتر
 • آیپد نسل چهارم و جدیدتر
 • آیپد مینی نسل دوم و جدیدتر
 • آیپاد تاچ نسل ششم
 • اندروید 4.0 و بالاتر

قبل از اینکه شروع کنیم، به چه مواردی باید توجه داشت؟

 • بر روی دستگاه اندرویدی، مطمئن شوید که فای وای دستگاه روشن است.
 • آیفون یا محصول اپلی جدید خود و دستگاه اندرویدی قدیمی خود را به برق متصل کنید.
 • مطمئن شوید که اطلاعاتی که قرار است به دستگاه جدید منقل شوند مناسب با iOS باشند.
 • برای انتقال بوک مارک‌های مرورگر کروم در اندروید، مرورگر خود را به جدیدترین نسخه ارتقا دهید.
 
 

1. اطلاعات را از اندروید منتقل کنید.

در حالی که آیفون خود را آماده سازی می‌کنید، به دنبال گزینه Apps & Data بگردید و آن را انتخاب کنید. حال گزینه Move Data From Android را انتخاب کنید تا  مراحل اولیه انتقال اطلاعات آغاز شود. اگر آیفون خود را کاملا آماده کردید و مراحل اولیه به اتمام رسید، باید دستگاه را ریست کرده و از نوع شروع کنید و یا هم اطلاعات خود را به صورت دستی انتقال دهید.
 

2. برنامه Move To iOS را اجرا کنید.

بر روی دستگاه اندرویدی خود، برنامه Move To iOS را اجرا کرده و سپس گزینه Continue را انتخاب کنید. سپس شرایط و قوانین استفاده از برنامه ظاهر می‌شوند؛ آن ها را تایید کرده و سپس گزینه Next در گوشه بالا و سمت راست صفحه را انتخاب کنید تا وارد صفحه مربوط به وارد کردن  کد شوید.
 

3. منتظر دریافت یک کد باشید.

حال بر روی دستگاه اپلی خود گزینه Continue را انتخاب کنید و صبر کنید تا یک کد 10 یا 6 رقمی بر روی دستگاه شما ظاهر شود. اگر در حین این کار دستگاه اندرویدی شما هشدار داد که اتصال به اینترنت ضعیف است، این پیغام را نادیده بگیرید و به کار خود ادامه دهید. پس از ظاهر شدن کد بر روی آیفون یا آیپد یا آیپاد تاچ خود، آن را روی دستگاه اندرویدی خود وارد کنید.
 

4. اطلاعات و محتوای مورد نظر خود را انتخاب کنید.

بر روی دستگاه اندرویدی خود، اطلاعاتی که مایل هستید انتقال دهید را انتخاب کنید و سپس گزینه Next را انتخاب کنید. پس از آن، صبر کنید تا کار انتقال و پردازش لازم انجام شود. حتی اگر دستگاه اندرویدی شما اعلام کرد که کار انتقال تمام شده است، کمی بیشتر صبر کنید تا فرآیند به صورت کامل به اتمام برسد. این‌ها مواردی هستند که می‌توانید به دستگاه اپلی جدید خود انتقال دهید: مخاطبین، پیام‌ها، تصاویر و ویدئوهای دوربین، بوک مارک‌ها، حساب‌های ایمیل و رویداد‌های تقویم. همچنین برنامه‌های رایگانی که برای هردو سیستم عامل موجود هستند انتقال یافته و برنامه‌های پولی در لیست Wishlist آیتونز قرار خواهند گرفت.
 

5. دستگاه iOS خود را تنظیم کنید.

بعد از آنکه کار انتقال میان دو دستگاه به اتمام رسید، گزینه Done را بر روی دستگاه اندرویدی خود انتخاب کنید. حال گزینه Continue را بر روی دستگاه اپلی خود انتخاب کنید و مراحل اولیه فعال سازی آیفون را به کلی انجام دهید. 
]]>
چگونه در آیفون، گالری تصاویر اینستاگرام بسازیم؟ 2017-06-16T11:45:09+01:00 2017-06-16T11:45:09+01:00 tag:http://informationtecknologychannel.mihanblog.com/post/5744 رضا عارفان یکی از ویژگی‌های جدید اینستاگرام که در آخرین بروزرسانی برای کاربران منتشر شده است، قابلیت قرار دادن چند تصویر مختلف در قالب یک پست و به صورت یک گالری تصاویر است که می‌تواند فضا و زمان زیادی برای کاربران ذخیره کند. حال قصد داریم که به شما آموزش دهیم چگونه در اینستاگرام آیفون، یک گالری تصویر ایجاد کنیم؟&nbsp;چگونه در آیفون، گالری تصاویر اینستاگرام بسازیم؟1. مانند همیشه، دکمه (+) در پایین و وسط صفحه انتخاب کنید تا وارد صفحه منتشر کردن پست شوید.2. حال در گوشه سمت راست و پایین تصاویر، گزینه Select Mu چگونه در آیفون، گالری تصاویر اینستاگرام بسازیم؟
یکی از ویژگی‌های جدید اینستاگرام که در آخرین بروزرسانی برای کاربران منتشر شده است، قابلیت قرار دادن چند تصویر مختلف در قالب یک پست و به صورت یک گالری تصاویر است که می‌تواند فضا و زمان زیادی برای کاربران ذخیره کند. حال قصد داریم که به شما آموزش دهیم چگونه در اینستاگرام آیفون، یک گالری تصویر ایجاد کنیم؟
 

چگونه در آیفون، گالری تصاویر اینستاگرام بسازیم؟

1. مانند همیشه، دکمه (+) در پایین و وسط صفحه انتخاب کنید تا وارد صفحه منتشر کردن پست شوید.
2. حال در گوشه سمت راست و پایین تصاویر، گزینه Select Multiple را خواهید دید؛ آن را انتخاب کنید.
 
چگونه در آیفون، گالری تصاویر اینستاگرام بسازیم؟
 
3. حال می‌توانید روی تصاویر دلخواهی که می‌خواهید درون گالری قرار دهید را لمس کرده و انتخاب کنید.
4. حال می‌توانید برای هر تصویر فیلتر انتخاب کرده و آن را پست کنید.
 
چگونه در آیفون، گالری تصاویر اینستاگرام بسازیم؟
 
]]>